Mówi się, że historia kołem się toczy. UNICEF głosem uchodźców

Mówi się, że historia kołem się toczy. UNICEF głosem uchodźców

Mówi się, że historia kołem się toczy. UNICEF w nowej kampanii daje nam do zrozumienia, że to „koło” jest tu i teraz. Dwuminutowy filmik przedstawia 12-letniego Ahmeda oraz 92-letniego Harry'ego. Zobaczcie ich historie.

UNICEF uświadamia, jak wiele dzieci musiało uciekać przed wojną ze swoich domów rodzinnych. Porusza serca, mówiąc głośno, że nie wszystkim udaje się przeżyć. Z badań wynika, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy na Morzu Śródziemnym zginęło 190 dzieci, próbując dotrzeć do Europy w wyniku konfliktu w Syrii.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W spocie poznajemy Harry’ego i Ahmeda, którzy są uchodźcami, choć ich historię dzielą lata. Pierwszy z nich uciekał przed II Wojną Światową, drugi – przed wojną w Syrii. 

Udało mi się przeżyć. Mogę nazwać się szczęściarzem – to kolejne co łączy bohaterów kampanii Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci.

PS

To nie pierwsza akcja UNICEF na rzecz młodych uchodźców. W zeszłym roku Fundusz przygotował wyjątkową animowaną kampanię. Choć powiedzenie, że bajka zawiera drastyczną relację, wydaje się być śmieszne, to jednak nie jest to kolejna kolorowa historia, a chwytająca za serce i przygnębiająca opowieść.

PS 2 

UE we współpracy z UNICEF stworzyła kampanię “Głos Dzieci”, w której Robert Lewandowski apeluje o wsparcie dla dzieci dotkniętych kryzysami humanitarnymi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij