Szybko zleciało teaserem z okazji 15-lecia E. Leclerc w Lublinie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Szybko zleciało teaserem z okazji 15-lecia E. Leclerc w Lublinie

21 marca w godzinach porannych na Lublin spadły olbrzymie skrzynie. Tak rozpoczęła się akcja dla marki E. Leclerc, która już od piętnastu lat cieszy się z obecności w Lublinie.

W fazie teaserowej (dwa tygodnie) w pięciu miejscach w mieście pojawiły się gigantyczne skrzynie. Każda wygląda inaczej. I tak spacerując po ulicach Lublina można zobaczyć: ocean, bagietki, jabłka, olbrzymi prezent oraz… sejf.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pierwszemu uderzeniu kampanii towarzyszyła emisja 20-sekundowych spotów (kino i telewizja), które „tłumaczyły”, w jaki sposób skrzynie znalazły się w Lublinie. Pojawiły się też billboardy. W tym samym czasie animatorzy akcji ustawiali miniaturowe pudełka w różnych miejscach w mieście. Nietypowe skrzyneczki z listem oraz zegarki odliczające czas do wielkiego otwarcia trafiły również do przedstawicieli mediów (element działań PR).

Akcja teaserowa wywołała falę spekulacji. Internauci na specjalnie utworzonym na potrzebę kampanii profilu www.facebook.com/SzybkoZleciało próbowali zgadywać, co jest w środku. A zegar na stronie www.szybko-zlecialo.pl odliczał czas do chwili, kiedy ujawniona zostanie zawartość pierwszej ze skrzyń.

„A w skrzyni z jabłkami samochód z napędem na cydr?”

26 marca na stronie lubelskiej telewizji internetowej ITVL ukazało się oficjalne oświadczenie Przewodniczącego Tajnego Komitetu Akcji „Szybko Zleciało” skierowane do mieszkańców Lublina. Natomiast czwartego kwietnia nastąpiło wielkie otwarcie pierwszej skrzyni, w której znalazła się motorówka!

Tak rozpoczęła się loteria, w której co tydzień ujawniana jest zawartość kolejnej ze skrzyń. Nagroda jest losowana i trafia do jednego z klientów hipermarketów sieci E. Leclerc w Lublinie. Łącznie do wygrania jest aż 260 nagród za blisko 400 tysięcy złotych.

Akcja ma charakter lokalny i jest prowadzona w jednym mieście. – Chcieliśmy zaskoczyć mieszkańców i to się udało. To pierwsza tak nietypowa i tak silnie zintegrowania kampania łącząca działania on-line oraz off-line – podkreśla Andrzej Jachim, dyrektora ds. strategii Vena Art.

Kampanię wspiera również aktywność w serwisie YouTube, e-mailing, wysyłka sms oraz kampania display. Akcja ma charakter buzz marketingu i zawiera elementy grywalizacji. Jej przebieg jest relacjonowany na oficjalnym fan page’u „Szybko Zleciało”.

Kampanię przygotowała i realizuje agencja marketingu taktycznego Vena Art. Akcję prowadzą Andrzej Jachim, dyrektor ds. strategii Vena Art oraz Michał Korba, manager ds. działań on-line i koordynator kampanii.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij