Samsung otwiera inkubator w Rzeszowie. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (13.04-07.04.17)

Samsung otwiera inkubator w Rzeszowie. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (13.04-07.04.17)

Samsung otwiera inkubator w Rzeszowie, znane na całym świecie startupy korzystają z akceleratorów, a WeGirls pozyskuje inwestora. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: uczestnicy programu Y Combinator | fot. ycombinator.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Samsung otwiera inkubator w Rzeszowie. Szuka startupów z segmentu Internetu Rzeczy

– Cieszę się, że inkubator powstaje w Rzeszowie. To szansa dla młodych firm z Polski wschodniej, by już wkrótce dorównali sukcesowi światowych marek – powiedział w środę podczas otwarcie Samsung Inkubator wicepremier Mateusz Morawiecki. Dzięki nowo powstałemu inkubatorowi, rodzimi przedsiębiorcy otrzymają wsparcie koreańskiej firmy w budowaniu modeli biznesowych i rozwiązań o globalnym zasięgu.

czytaj więcej >

2. 5 popularnych startupów, które skorzystały z pomocy akceleratorów. Czego ich nauczyły?

– Wtedy to był najlepszy sposób dla osób spoza Doliny Krzemowej na to, by wejść w branżę. (...) Poza tym, Y Combinator dał nam po prostu możliwość rozmowy i rozwoju naszego pomysłu ze świetnymi specjalistami – tak o akceleracji mówił założyciel Dropboxa Drew Houston. Nie on jeden korzystał z pomocy akceleratorów na początku działaności. To samo zrobili między innymi AirBnb i Reddit.

czytaj więcej >

3. WeGirls pozyskuje inwestora. Planuje akwizycję w Stanach Zjednoczonych

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet Black Swan Fund zainwestowało w producenta zabawek edukacyjnych dla dzieci WeGirls. Dzięki pozyskanym środkom, startup rozwinie swoją ofertę produktową, wejdzie na nowe rynki i zrealizuje akwizycję w Stanach Zjednoczonych. Obie strony transakcji nie zdradzają jej szczegółów. Nie wiadomo więc jaką kwotę zdobył zespół WeGirls.

czytaj więcej >

4. Prezes YouTube’a zachwycona polską aplikacją. Fuelio pobrano ponad milion razy

Podczas jednego z wystąpień w Warszawie prezes YouTube’a Susan Wojcicki pochwaliła aplikację o nazwie Fuelio, której autorem jest Adrian Kajda z Opola. Opracowany przez niego program służy kierowcom do analizowania kosztów paliwa oraz porównywania cen na różnych stacjach paliw. Korzysta z niego już ponad milion użytkowników i to nie tylko w Polce, ale także w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku.

czytaj więcej >

5. Tak za kilka lat może wyglądać praca na magazynie. Zobacz, jak pracują roboty w sortowni przesyłek

Praca na magazynie nie należy do lekkich i przyjemnych – przynajmniej dla ludzi. Być może jednak już wkrótce przestanie być tak postrzegana, bo fizycznych pracowników zastąpią roboty. W jednej z chińskich sortowni już się to dzieje. Niewielkie roboty, które kształtem i rozmiarem przypominają odkurzacze, segregują każdego dnia aż 200 tys. paczek.

czytaj więcej >

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij