Smart bell - polski wynalazek, który może zrewolucjonizować życie kierowców i rowerzystów

Smart bell - polski wynalazek, który może zrewolucjonizować życie kierowców i rowerzystów

Każdego roku na polskie drogi wyjeżdża coraz więcej rowerzystów. Coraz chętniej przesiadamy się z samochodów na jednoślady. Jednak nieprzystosowana do wycieczek rowerowych infrastruktura rodzi szereg niebezpieczeństw, nie tylko dla rowerzystów.

Co roku wypadkom na polskich drogach ulega 4,5 tysiąca fanów jednośladów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Polacy mają na to sposób! AXA wsparła stworzenie innowacyjnego dzwonka rowerowego, który emituje sygnał ostrzegawczy przez głośniki pobliskich samochodów, by zwrócić uwagę kierowców na zbliżającego się rowerzystę.

Smart bell to innowacyjny dzwonek rowerowy, który przy każdym użyciu, oprócz analogowego dźwięku alarmowego, uruchamia nadajnik radiowy. Przy pomocy technologii RDS system jest przekazywany do okolicznych odbiorników samochodowych, tak by ostrzec kierowców o nadjeżdżającym rowerze, nawet kiedy radio jest w trybie odtwarzania MP3.

Na razie testujemy dzwonek. Jeśli będzie duże zainteresowanie wśród rowerzystów, możliwe będzie rozpoczęcie masowej produkcji. Sądzimy, że ten wynalazek może stać się rewolucją dla kierowców i rowerzystów. Póki co, chcemy przy jego pomocy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drodze – podkreśla Rafał Ponewczyński, dyrektor marketingu AXA Polska.

Smart bell miał swoją premierę na tegorocznych targach Warsaw Bike Show 21-23 kwietnia. Podczas targów można było go osobiście przetestować. 

PS

Nie od dziś wiadomo, że firma Google pracuje nad samokierującym samochodem. Holenderski oddział technologicznego giganta postanowił to przyspieszyć i wymyślił samojezdny rower miejski.

Pomysł powstał w Amsterdamie, bo Holendrzy kochają rowery – według statystyk każdy mieszkaniec przejeżdża w ciągu roku niemal 900 kilometrów.

Jakie korzyści płyną z samokierujących się rowerów? Google twierdzi, że ma to zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, a także poprawić ich mobilność.

Zobaczcie, co o projekcie mówią jego twórcy i nie tylko:

Cały projekt okazał się być prima aprilisowym żartem :)

PS2

Smartfon stał się nieodłączną częścią naszej codzienności. W Szwecji Toyota znalazła sposób na ograniczenie korzystania z urządzenia podczas jazdy. W kampanii „Stop Texting and Driving” wykorzystała Siri (inteligentnego, osobistego asystent). W jaki sposób?

Toyota wykorzystała Siri, i podobną funkcję na urządzeniach z systemem Android, by przełączyć telefon na tryb samolotowy. Jak? Za pomocą spotu radiowego, który komunikował się z urządzeniem, rozpoczynając „rozmowę” od słów „Hey Siri”. Zobaczcie sami:

PS3 

Dla tych, którzy narażają się na niebezpieczeństwa przechodząc na czerwonym świetle, studenci niemieckiej uczelni HAWK przygotowali StreetPong’a! Gra polega na prowadzeniu z osobą po drugiej stronie ulicy rywalizacji w grę z 1979, gdzie zamiast stołu tenisowego mamy malutki wyświetlacz, a rakietkami są nasze palce. Zobaczcie jak czekać na zielone światło, by ze zdenerwowania nie wpaść pod samochód!

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij