Czy da się rozmawiać ze sztuką? Sztuczna Inteligencja daję radę!

Czy da się rozmawiać ze sztuką? Sztuczna Inteligencja daję radę!
Według badań Brazylijskiego Instytutu Badań nad Gospodarką, prawie trzy czwarte, bo ponad 72% Brazylijczyków nigdy nie było w muzeum. Przyczyn jest wiele, jedną z nich jest fakt, że sztuka dla wielu wydaje się być niedostępna. No chyba, że ją studiowałeś.
O autorze
1 min czytania 2017-05-05

IBM niegdyś postawił sobie cel: sprawić, by komputery zaczęły współpracować z ludźmi w naturalny sposób, rozumiejąc pytania zadawane przez nas i udzielając odpowiedzi, które my będziemy mogli zrozumieć i ocenić. Tak został wykorzystany Watson, który pomaga Brazylijczykom poznawać sztukę w Muzeum Pinacoteca de São Paulo.

„Głos Sztuki” zastępuje audiowizualne przewodniki za pomocą programu Watson, który wyszukuje dane z książek, starych gazet, najnowszych artykułów, biografii, wywiadów i internetu i odpowiada na zadawane przez nas pytania w czasie rzeczywistym.

Zespołowi IBM zajęło sześć miesięcy, aby uczyć Watsona, jak zrozumieć całą tę treść. Zakres konwersacji może obejmować fakty historyczne i techniczne jak np. „Jaką technikę wykorzystano do stworzenia tego obrazu?”.

Poniższy film przedstawia jak Watson operuję między naszymi pytaniami, tworząc unikalne połączenie między widzem a sztuką.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Sztuczna inteligencja nieraz udowodniła co potrafi. Sprawdza się w medycynie, obsłudze klienta i prostych pracach na magazynie. Potrafi jednak o wiele więcej, na przykład skomponować utwór muzyczny albo napisać scenariusz filmowy. Sprawdźcie → tutaj.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

ING zaangażował się w bardzo ciekawy projekt – dzięki nowym technologiom, takim jak sztuczna inteligencja i druk 3D, po prawie 350 latach od śmierci Rembrandta możemy podziwiać nowy obraz mistrza.

Więcej zobaczyć możecie → tutaj.