Reklama dnia: Nie zabijaj polskich znaków! Zostaw ich ogonki

Reklama dnia: Nie zabijaj polskich znaków! Zostaw ich ogonki

Znaki diakrytyczne są nieodłączną częścią naszego języka ojczystego. Nieużywanie ich prowadzi do zaniku wyróżnialności języka polskiego i osłabienia jego roli w przekazywaniu z pokolenia na pokolenie polskiego dziedzictwa kulturowego.

53% Polaków nie zwraca uwagi na to, by stosować polskie znaki w wiadomościach. Jak twierdzą ankietowani, dlatego że o wiele łatwiej i szybciej pisać wiadomości.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowa akcja w ramach kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych” rozgrywa się wewnątrz telefonu komórkowego, gdzie litery z polskiego alfabetu pozbawiane są charakterystycznych „ogonków”. Spot, w którym zauważamy groteskę zwraca uwagę na ten wszechobecny problem, jakim jest zaniedbywanie używania znaków diakrytycznych w komunikacji tekstowej.

Spot skierowany jest nie tylko do młodzieży.

Za kampanię Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Ojczysty – dodaj do ulubionych” odpowiedzialne jest Narodowe Centrum Kultury.

Za kreację spotu odpowiada studio Mapepi Animacje.

PS

"Ziomal, ziomuś, ziomeczek, ziomalinio", czyli kilka słów o komunikacji międzyludzkiej. Więcej spotów z kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych” zobaczycie → tutaj.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij