Każdy Ojciec jest Superbohaterem, czyli przegląd najlepszych kreacji z okazji Dnia Ojca

Reklama internetowa

partnerem merytorycznym działu jest AdForm

Każdy Ojciec jest Superbohaterem, czyli przegląd najlepszych kreacji z okazji Dnia Ojca

W dzisiejszych czasach rola Ojca jest różnie konstruowana. Reklama zaś często jest źródłem informacji społecznych na temat ludzkich wyobrażeń. Ilustruje funkcjonujące w danym społeczeństwie style życia, kody kulturowe. Jak wobec tego wygląda wizerunek Ojca w reklamie?

Mówi się „córeczka Tatusia”, a więź łącząca ojca z córką jest bardzo silna i złożona. On jest dla niej wzorem, według którego będzie potem oceniać zachowania innych mężczyzn. Ona dla niego może być zarówno ukochaną księżniczką, jak i substytutem syna.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W spocie Extra Gum ojciec składa dla córki ze sreberek po gumie żurawie origami na wielu etapach jej życia.

Toyoty także pokazała jak ważna i silna jest więź z Ojcem. Klatki w spocie to zbiór ważnych chwil w życiu córki, w których mogła ona liczyć na tatę. 

Mężczyzna często jest w reklamach pokazywany jako silny typ macho. National Responsible Fatherhood Clearinghouse pokazuje jednak, że ojcowie często przy swoich córkach odnajdują w sobie nutkę kobiecości :)

Mężczyźni nie noszą makijażu, ale jeśli modny makeup zaproponuje mu… córka

Bycie rodzicem wymaga więcej siły niż nam się wydaje. Szczególnie jeśli dzieci pojawiają się po roku!

Czy spełnianie wszystkich zachcianek córki to metoda? Mastercard pokazuje, jak wiele jest w stanie poświęcić tata, by uszczęśliwić córeczkę!

Ważniejsza od zaspokajania wszystkich potrzeb dziecka jest świadomość jego potrzeb. Jak uszczęśliwić córkę o mrocznym usposobieniu?   

Jednak wiadomo, że ojcowie częściej martwią się o swoje córki niż o cokolwiek innego. W spocie Subaru ojciec troszczy się o bezpieczeństwo córki, mówiąc jej, co ma robić, a czego unikać.

Jednak nikt bardziej nie dba o dziewczęce bezpieczeństwo jak Tatusiowie. Dlatego norweska organizacja Care, która na co dzień walczy z przemocą wobec kobiet, stworzyła spot, w którym prosi Ojców, by Ci przykładali więcej uwagi do słów. Ten spot wzrusza za każdym razem, kiedy go oglądamy :)

By uważać na słowa trzeba dobrze słuchać. Ikea w jednym ze swoich spotów pokazuje, jak nastoletnia córka, codziennie, coraz bardziej wzburzona z tajemniczych powodów, wraca do domu i zamyka się w swoim pokoju. Jej ojciec siedzi tuż obok, czekając na dzień, aż ona będzie gotowa mu wszystko opowiedzieć.

Polska marka kawy Prima w krótkim spocie pokazała jak ważne jest bycie w mocnej relacji z dzieckiem. Dbajmy o siebie ;) 

Grają razem w piłkę, oglądają filmy, ale kiedy trzeba, tata jest zawsze z nami. Przyjaźń Ojca z synem jest więzią, której nie da się podrobić. Według nas to najlepsza reklama w zestawieniu! Dziękujemy wszystkim Tatom!

Na koniec przypominamy, że wszyscy Ojcowie to Superbohaterowie! Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta!

A Wy, dołożylibyście jeszcze jakiś spot do naszego zestawienia? 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij