Wspinaczka po nowe życie, czyli społeczna walka z nowotworem, który zbiera największe żniwa

Wspinaczka po nowe życie, czyli społeczna walka z nowotworem, który zbiera największe żniwa

Rak płuc jest najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Codziennie nowotwór zabija 426 osób, czyli 18 zgonów następuje w godzinę lub 1 zgon co 3,5 minuty. Dlatego organizacja Ad Council 1 sierpnia, w Światowy Dzień Raka Płuc, uruchomiła kampanię, która ma zwiększyć świadomość na temat...

... przełomowych badań przesiewowych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kampania, póki co, jest skierowana do 9 milionów obywateli Stanów Zjednoczonych, u których występuje wysokie ryzyko zachorowania na raka. Organizatorzy kampanii przypominają, że najbardziej zagrożone są osoby w wieku od 50-80 lat, które przez ostatnie 30 lat paliły papierosy, oraz do tych, którzy zrezygnowali z palenia ok. 15 lat temu.

Akcja ma na celu podniesienie świadomości na temat badań przesiewowych, dzięki którym można wcześnie wykryć nowotwór. Na specjalnie przygotowanej stronie można przeczytać szczegółowe informacje, oraz poznać historię tych, którzy dzięki „skanowaniu” rezonansem podjęli walkę z chorobą.

Dlaczego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o badaniach przesiewowych raka płuc? Obecnie tylko 16 procent przypadków raka płuc jest rozpoznawanych na tyle wcześnie by zminimalizować chorobę.

PS

Aby dotrzeć do ludzi potrzeba mocnego przekazu, dlatego dla wszystkich miłośników małych, średnich i dużych kobiecych piersi, Ruch Breast Cancer Assistance (MACMA) zaprezentowała spot „Everybody Loves Boobs”, który ma podnosić świadomość społeczną na temat choroby, która dotyka prawie 1,7 miliona kobiet rocznie na całym świecie. Mowa tu o raku piersi.

PS2

Czy publiczne, nagminne „wkładanie ręki w spodnie” może wpłynąć pozytywnie na społeczeństwo? Nie jeśli rękę wkłada się tam w szczytnym celu! O akcji walczącej z nowotworem jądra możecie przeczytać → tutaj.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij