Jesteś wplątany? Kryminalny chat pomaga zbudować Dom Autysty

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Jesteś wplątany? Kryminalny chat pomaga zbudować Dom Autysty

Mroczny 40 sekundowy film, niepokojące opowiadanie interaktywne w formie chatu i hasztag #jesteswplatany - oto cechy nowej kampanii społecznej, która wystartowała w Internecie 12 września.

Akcja promuje książkę “Trupów hurtowo trzech” - zbiór opowiadań kryminalnych autorstwa czołowych polskich pisarzy tego gatunku. Dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na budowę Domu Autysty w Poznaniu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jedno z opowiadań - “Czwarty zabójca” Michała Larka, stało się inspiracją do stworzenia innowacyjnego narzędzia, które jest dostępne na stronie jesteswplatany.pl. Chatstory, czyli interaktywne opowiadanie, przedstawione jest w formie zbliżonej do internetowego chata. Każdy czytelnik uczestniczy w historii z perspektywy głównego bohatera i wpływa na rozwój fabuły poprzez dokonywanie odpowiednich wyborów. To zupełnie nowy i innowacyjny sposób czytania, który ma zachęcić zwłaszcza młode osoby do zaangażowania się w lekturę za pomocą narzędzia do złudzenia przypominającego to, którego używają do codziennej komunikacji. Ponadto, przedstawiona w historia kryminalna zmusza czytelników do zmierzenia się z moralnymi dylematami i dokonania konkretnych wyborów, a następnie zmierzenia się z ich konsekwencjami.

Akcja promowana jest hasztagiem #jesteśwplątany i zachęca do “wplątania się” w pomoc Fundacji Dom Autysty. Na stronie jesteswplatany.pl można znaleźć odnośnik do zakupu promowanej książki oraz bezpośrednio wesprzeć cel wpłacając wybraną kwotę pieniędzy na konto Fundacji.

Kampania wspomaga poznańską Fundację Dom Autysty, której celem jest budowa domu dla jej podopiecznych. Autyzm to choroba, z której się nie wyrasta, dlatego Fundacja chce zabezpieczyć przyszłości swoich całkowicie niesamodzielnych autystycznych dzieci. W tym celu organizuje różne akcje charytatywne, m.in aukcję dzieł sztuki w poznańskim Centrum Kultury Zamek czy też koncert Grzegorza Turnaua, który odbył się 8 lutego w Sali Ziemi MTP. Projekt #jesteśwplątany jest kolejną z inicjatyw.

Partnerami akcji są: Wydawnictwo Media Rodzina, Festiwal Granda w Poznaniu, Michał Larek oraz serwis Wykop.pl. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest poznańska agencja Kreatik.

Czujesz się wplątany? Wejdź na stronę!

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij