Zamiast się leczyć lepiej… nie chorować!

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Zamiast się leczyć lepiej… nie chorować!

Czy chorujemy, bo nie dostarczamy leków naszemu organizmowi? Nie! Wobec tego, dlaczego? Czym w istocie jest skuteczna profilaktyka? Jak radzić sobie, kiedy pojawiają się „banalne” symptomy i „popularne” dolegliwości?

Czy troska o siebie zaczyna się dopiero, kiedy pada diagnoza? Jak leczyć się „naturalnie”? Iść do zielarza, homeopaty, brać suplementy? Jak taniec wspomaga nas w terapii? Czy sport jest zdrowy? Na te i wiele innych pytania odpowie 20 września w Katowicach lekarz medycyny Rafał Baron, podczas pierwszego seminarium z cyklu „Dobre Zdrowie”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z danych statystycznych wynika, że Polacy nadużywają lekarstw. Większymi lekomanami od nas są tylko Amerykanie i Francuzi. Tymczasem, żeby poradzić sobie z dolegliwościami, a tak naprawdę zadbać o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, często wystarczy usunąć z organizmu to, co go obciąża: metabolity antybiotyków, pestycydy, metale ciężkie, halogenki i „nadliczbowe” kilogramy oraz uzupełnić to, czego mu brakuje: mikroelementy, flora fizjologiczna, tlen, enzymy i… piękno!

Tę tematykę chcą poruszać organizatorzy cyklu spotkań edukacyjnych „Dobre Zdrowie”. Podczas pierwszego spotkania, dr Rafał Baron opowie m.in. o podstawowych zasadach decydujących o tym, w którym kierunku zmierzamy zdrowotnie, etapach powrotu do zdrowia oraz regułach tzw. „suplementacji” opartych przede wszystkim o naturalne substraty spożywcze, bogate w naturalne witaminy i minerały, jak i kilku ciekawych i efektywnych substancjach (DMSO, MSM, OPC).

– Organizm funkcjonuje prawidłowo wtedy, kiedy prawidłowo działają jego mechanizmy fizjologiczne, i to powinno być naszą troską. Ma to niewiele wspólnego z farmaceutykami. Prosta obserwacja sygnałów własnego ciała: jak trawisz, jak sypiasz, co dzieje się z twoimi włosami, skórą itp. oraz adekwatna reakcja na nie leży w zasięgu każdego z nas. Zachłysnęliśmy się tzw. medycyną XXI wieku, tymczasem efektywne rozwiązania są bardzo proste, wystarczy upuścić z tego balona nieco powietrza i zbliżyć się do siebie – mówi dr Rafał Baron.

Dr Baron jest wykładowcą detoksykacji oraz suplementacji na kierunku Naturo-terapia w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie, specjalistą medycy tropikalnej i medycy podróży (po studiach w Strasbourgu) oraz pasjonatem profilaktyki zdrowia i mechanizmów regeneracji organizmu, szczególnie z wykorzystaniem tzw. terapii niefarmakologicznych. Jest także inicjatorem i współtwórcą projektu „Bateria życia” adresowanego do osób poszukujących skutecznych metod profilaktyki i regeneracji.

– Chcemy wymienić się doświadczeniami ze świadomymi osobami, które wiedzą, że to my sami, nasz tryb życia jest często przyczyną naszych chorób – mówi Ewa Melania Gryt, założycielka DobreKonopie.pl, organizatorka cyklu seminariów.

Pierwsze seminarium „Dobre Zdrowie” odbędzie się 20 września o godzinie 17.00 w Katowicach, w ośrodku Bażantowo Sport, przy ul. Pijarskiej 3.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij