Zamiast się leczyć lepiej… nie chorować!

Zamiast się leczyć lepiej… nie chorować!

Czy chorujemy, bo nie dostarczamy leków naszemu organizmowi? Nie! Wobec tego, dlaczego? Czym w istocie jest skuteczna profilaktyka? Jak radzić sobie, kiedy pojawiają się „banalne” symptomy i „popularne” dolegliwości?

Czy troska o siebie zaczyna się dopiero, kiedy pada diagnoza? Jak leczyć się „naturalnie”? Iść do zielarza, homeopaty, brać suplementy? Jak taniec wspomaga nas w terapii? Czy sport jest zdrowy? Na te i wiele innych pytania odpowie 20 września w Katowicach lekarz medycyny Rafał Baron, podczas pierwszego seminarium z cyklu „Dobre Zdrowie”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z danych statystycznych wynika, że Polacy nadużywają lekarstw. Większymi lekomanami od nas są tylko Amerykanie i Francuzi. Tymczasem, żeby poradzić sobie z dolegliwościami, a tak naprawdę zadbać o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, często wystarczy usunąć z organizmu to, co go obciąża: metabolity antybiotyków, pestycydy, metale ciężkie, halogenki i „nadliczbowe” kilogramy oraz uzupełnić to, czego mu brakuje: mikroelementy, flora fizjologiczna, tlen, enzymy i… piękno!

Tę tematykę chcą poruszać organizatorzy cyklu spotkań edukacyjnych „Dobre Zdrowie”. Podczas pierwszego spotkania, dr Rafał Baron opowie m.in. o podstawowych zasadach decydujących o tym, w którym kierunku zmierzamy zdrowotnie, etapach powrotu do zdrowia oraz regułach tzw. „suplementacji” opartych przede wszystkim o naturalne substraty spożywcze, bogate w naturalne witaminy i minerały, jak i kilku ciekawych i efektywnych substancjach (DMSO, MSM, OPC).

– Organizm funkcjonuje prawidłowo wtedy, kiedy prawidłowo działają jego mechanizmy fizjologiczne, i to powinno być naszą troską. Ma to niewiele wspólnego z farmaceutykami. Prosta obserwacja sygnałów własnego ciała: jak trawisz, jak sypiasz, co dzieje się z twoimi włosami, skórą itp. oraz adekwatna reakcja na nie leży w zasięgu każdego z nas. Zachłysnęliśmy się tzw. medycyną XXI wieku, tymczasem efektywne rozwiązania są bardzo proste, wystarczy upuścić z tego balona nieco powietrza i zbliżyć się do siebie – mówi dr Rafał Baron.

Dr Baron jest wykładowcą detoksykacji oraz suplementacji na kierunku Naturo-terapia w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie, specjalistą medycy tropikalnej i medycy podróży (po studiach w Strasbourgu) oraz pasjonatem profilaktyki zdrowia i mechanizmów regeneracji organizmu, szczególnie z wykorzystaniem tzw. terapii niefarmakologicznych. Jest także inicjatorem i współtwórcą projektu „Bateria życia” adresowanego do osób poszukujących skutecznych metod profilaktyki i regeneracji.

– Chcemy wymienić się doświadczeniami ze świadomymi osobami, które wiedzą, że to my sami, nasz tryb życia jest często przyczyną naszych chorób – mówi Ewa Melania Gryt, założycielka DobreKonopie.pl, organizatorka cyklu seminariów.

Pierwsze seminarium „Dobre Zdrowie” odbędzie się 20 września o godzinie 17.00 w Katowicach, w ośrodku Bażantowo Sport, przy ul. Pijarskiej 3.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij