Projektanci i designerzy mogą pomagać markom w byciu przyjaznym dla środowiska, jak?

Projektanci i designerzy mogą pomagać markom w byciu przyjaznym dla środowiska, jak?

Loga firmowe drukowane są na ulotkach, banerach w milionach egzemplarzy. Nie tylko tracimy przez to drzewa, ale także zanieczyszczamy środowisko przez zbyt duże ilości atramentu, wykorzystywane w designie.

Pewien francuski projektant wpadł na pomysł, jak marki mogą, już na początku swojej przygody, być bardziej przyjazne dla środowiska!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dzięki Ecobrandingowi możemy zaprojektować logo marki w taki sposób, aby w przyszłości ograniczyć ilość zużywanego atramentu i obniżyć koszty produkcji oraz druku. Projektant wskazał, jak ecobranding mógłby zadziałać u największych marek.

Przykładem wcielonego już w życie projektu, w pełni zgodnego z Ecobrandingiem, jest logo firmy Citeo, która na co dzień sprawia, byśmy żyli w czystym środowisku. Marka zajmuje się sortowaniem i recyklingiem odpadów. Firma Interbrand zaprojektowała logo Citeo w ramach programu Ecobranding.

PS

Co roku, organizacje ekologiczne na wiele sposobów prześcigają się w pomysłach na dobrą kampanię. Jednak wszystkie łączy jeden cel – zwrócenie naszej uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska.

Jedną z kampanii, które odbiły się szerokim echem, była amerykańska Stopsucking, która zwracała naszą uwagę na problem ilości zużywanego przez nas plastiku.

PS2

Zanieczyszczenie środowiska plastikiem to jedno z największych globalnych zagrożeń w XXI wieku. Surfers Against Sewage proponuje zająć stanowisko przeciwko kulturze karmiącej wzrost Wastelandu – nowego kontynentu, który zagraża światu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij