Beyoncé użycza swojego głos dziewczynkom walczącym o wolność. Spot nadaje hasłu “girls power” rzeczywistego wymiaru

Beyoncé użycza  swojego głos dziewczynkom walczącym o wolność. Spot nadaje hasłu “girls power” rzeczywistego wymiaru

130 milionów dziewczynek nie ma dostępu do edukacji. Kobiety stanowią 71% ofiar nielegalnego handlu ludźmi, a co pięć minut ginie jedna dziewczynka w wyniku przemocy. W Międzynarodowy Dzień Dziewcząt UNICEF wraz z ONZ i Beyonce świętowali wolność płci pięknej!

Filmik UNICEF to nie tylko pozytywne emocje wywołane śpiewem, to także przypomnienie, że dziewczynki, nawet te bardzo młode, często mają powody do gniewu. W spocie organizacja podkreśliła znaczenie wolności kobiet na całym świecie oraz ich prawo do życia bez strachu!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akcja wspierania dziewczynek na całym świecie trwa od od 2012 roku. To właśnie 11 października jest dniem, który ma na celu podkreślenie potrzeb i wyzwań, przed jakimi stają dziewczęta, a także promowanie ich działań, rozwoju kreatywności, a także przypomnienie, że na całym świecie kobiety mają takie same prawa jak mężczyźni.

To dobry moment, by przypomnieć o wyzwaniach i trudnościach, jakim stawiają czoła dziewczyny w dzisiejszym świecie, ale też zaakcentować ich niebywały potencjał i siłę.

PS

W tradycji rosyjskiej, za sprawą pewnej piosenki, przyjęło się, że dziewczynki stworzone są z pięknych dodatków, które nie pozostawiają wiele miejsca na siłę, determinację, odwagę, czy spełnianie własnych pragnień. Nike również “śpiewa” w obronie dziewczęcych marzeń:

PS2

Rzeczywistość pokazuje, że młode dziewczyny są ograniczane przez społeczne oczekiwania. Always zabiera głos w tej sprawie i zmienia schemat pejoratywnego znaczenia „robisz coś jak dziewczyna”

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij