“50 procent zniżki na usługi pogrzebowe pod jednym warunkiem... “. Mocna, polska kampania ma zwrócić uwagę na problem dopalaczy

“50 procent zniżki na usługi pogrzebowe pod jednym warunkiem... “. Mocna, polska kampania ma zwrócić uwagę na problem dopalaczy

Swojego czasu głośno było o dopalaczach. Nie jest to jednak problem w stu procentach rozwiązany. Urząd Miasta w Mysłowicach wpadł na niecodzienny pomysł, jak uświadomić młodzieży, że dopalacze to dobry marketing dla… śmierci/usług pogrzebowych.

Zaczęło się niewinnie, na mysłowickich ulicach zaczęły się pojawiać plakaty informujące o 50-procentowej zniżce na organizację pogrzebu dla fanów dopalaczy. W szkołach pojawiły się również ulotki informujące o zagrożeniach wynikających z brania dopalaczy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kolejnym krokiem kampanii był zaskakujący happening. Przed kilkunastoma szkołami ustawiły się rzędy karawanów, a na lekcjach pojawiali się pracownicy zakładu pogrzebowego z "promocyjną ofertą": "50 procent zniżki dla was na wszystkie usługi pogrzebowe pod jednym warunkiem - że zgon nastąpi w wyniku zażycia dopalaczy".

Czy takie akcje mają szansę poruszyć umysły młodzieży?

PS

Mocne spoty najczęściej zostają w naszych głowach na długo. Kilka lat temu białoruskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych przygotowało spot, w którym pijanych plażowiczów witała orkiestra i świeże kwiaty! Kiedy lekko podchmielony plażowicz zbliżał się w stronę stawu, wojskowi muzycy ruszali ku niemu z marszem…pogrzebowym!

PS2

Kampanie społeczne mają wpływać na nasze emocje tak, aby wywołać u nas pożądane działania. Niedawno wystartowaliśmy z cyklem, w którym przedstawiamy Was reklamy i kampanie warte uwagi.

W pierwszej części → tutaj, przygotowaliśmy spoty, które poruszają problem uzależnienia od nikotyny; 

W drugiej części → tutaj, prezentowaliśmy reklamy dotyczące przemocy domowej. 

Zobaczcie i dajcie nam znać, co wywarło na Was największe wrażenie!

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij