Dlaczego twoim kolejnym pracownikiem powinien być programista

Dlaczego twoim kolejnym pracownikiem powinien być programista

Ze względu na strategiczną rolę, jaką technologia odgrywa w biznesie, ważne jest, aby wykorzystywać pełnię jej możliwości. Najlepszym sposobem, aby nam się to udało jest właśnie zatrudnienie specjalisty z branży IT.

fot. pexels.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wiedzę programistów może wykorzystać praktycznie każdy, ponieważ ich umiejętności są bardziej wszechstronne niż mogłoby się wydawać, i mogą pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie twojej firmy na wiele różnych sposobów.

Technologiczny kompas

Ilość dostępnego na rynku oprogramowania rośnie z każdym kolejnym rokiem. Istnieje też możliwość dostosowania go do naszych potrzeb lub zbudowania dedykowanego oprogramowania specjalnie dla nas. Aby osiągnąć swoje cele, wiele firm korzysta z co najmniej kilku aplikacji do samej sprzedaży i marketingu, nie mówiąc już o innych obszarach funkcjonowania działalności. Programista może w takiej sytuacji służyć nam radą i pomóc wybrać naprawdę wartościowe rozwiązania z całego morza dostępnych możliwości. Następnie dopilnuje, żeby wybrany system został poprawnie wdrożony i zawsze działał zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Sherlock Holmes

Programowanie to w zasadzie szereg ściśle powiązanych i zależnych od siebie logicznych instrukcji i warunków. Rozwiązywanie problemów to dla programistów chleb powszedni i podstawowa umiejętność, jakiej powinniśmy zawsze u nich szukać. Wtedy, zatrudniony przez nas pracownik będzie w stanie pomóc nam podejść do różnego rodzaju problemów analitycznie, co może okazać się ogromnym wsparciem w wyzwaniach, jakie czekają na dynamicznie rozwijające się i zmieniające przedsiębiorstwa.

Złota rączka

Poza tym, że programiści z założenia usprawniają funkcjonowanie obecnych w firmie technologii, są także bardzo dobrzy w identyfikowaniu problemów w ogólnym przepływie pracy — przestarzałych, nieefektywnych czy zwyczajnie zbędnych procesów. Co więcej, poza samym zauważeniem krytycznych obszarów, będą w stanie stworzyć dostosowane do potrzeb firmy rozwiązania, które przyspieszą te procesy, a w efekcie poprawią wydajność całej firmy.

Poliglota

Czasami warto mieć w zanadrzu osobę, która potrafi przetłumaczyć technologię na język polski. Jednocześnie doświadczeni programiści często potrafią także przełożyć kod na wartości biznesowe. Oznacza to tyle, że są w stanie ocenić wprowadzenie danych technologii pod względem ich opłacalności, a także wesprzeć nas w wytłumaczeniu tego klientowi.

Najlepszy przyjaciel klienta

Technologie mobilne, przechowywanie danych w chmurze czy sztuczna inteligencja pozwalają stworzyć nową jakość obsługi klientów. Programista, który świetnie zna funkcjonowanie naszej firmy i dzięki temu potrafi wykorzystać wszelkie okazje do usprawnienia określonych procesów — działa tym samym na korzyść klientów. A większa produktywność naszej organizacji i nowoczesne standardy obsługi, to więcej zadowolonych Klientów, którzy nie tylko będą wracać, ale także polecać nas znajomym.

Programiści są często niedoceniani, ponieważ ludzie nie zdają sobie sprawy, jak wiele wartości mogą wnieść ze sobą do firmy, w której zaczynają pracować. Jeśli poważnie myślisz o rozwijaniu swojego przedsiębiorstwa — szczególnie w zakresie technologii, upewnij się, że w twoim zespole nie zabraknie programisty. W zależności od potrzeb możesz też znaleźć zewnętrzną firmę, która będzie dysponowała całym zespołem deweloperów gotowych poznać i usprawnić procesy w twojej firmie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na prostą aplikację do obsługi mediów społecznościowych, czy też kompleksowy system do współpracy z klientami, dodanie programistycznej perspektywy do twojej firmy zapewni jej dużą elastyczność, a co za tym idzie konkurencyjność.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij