O psiej i człowieczej duszy - poruszająca kampania „Psie Smutki”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
O psiej i człowieczej duszy - poruszająca kampania „Psie Smutki”

W odpowiedzi na problem dawania psów jako (nieprzemyślanego) prezentu gwiazdkowego, Fundacja Sarigato zorganizowała kampanią społeczną Psie Smutki. Kampania wystartowała 14 grudnia i trwać będzie przez najbliższe tygodnie.

Licznie zaangażowali się w nią znani ze świata mediów, m. in. Maja Ostaszewska, Agnieszka Woźniak-Starak, Jarosław Boberek i Marzena Rogalska. Psie Smutki to przede wszystkim akcja edukacyjna, jednak oprócz wiedzy Fundacja Sarigato dostarcza różnych narzędzi „mądrego pomagania” bezdomnym Psiakom i Kociakom.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wiele osób wręcza najbliższym psa lub kota jako prezent pod choinkę. Często to decyzja podejmowana pod wpływem impulsu. W konsekwencji tuż po Bożym Narodzeniu schroniska zapełniają się zwierzętami, które okazały się „nietrafionymi prezentami gwiazdkowymi”.

Celem kampanii jest promocja przemyślanej i odpowiedzialnej adopcji oraz zachęta do „mądrej” pomocy bezdomnym zwierzętom. Projekt wystartował 14 grudnia. Wszystkie materiały można znaleźć na stronie.

Dzisiaj Karmimy Psiaki wyemitowało spot „Wyszczekana kolęda” z udziałem celebrytów. W akcję zaangażowali się m.in. Maja Ostaszewska, Agnieszka Woźniak-Starak, Marzena Rogalska, Maciej Zakościelny. Ambasadorzy akcji są głosem tych, którzy sami nie mogą poprosić o pomoc: http://bit.ly/2AV5hAp

Kampanię rozpoczęła emisja animacji, do której głos podkładają Joanna Jabłczyńska i Jarosław Boberek. Opowiada ona o losach psa, który jako szczeniak trafił do domu jako prezent gwiazdkowy, a niedługo później został porzucony i starość spędza w schronisku.

W swojej kampanii fundacja proponuje trzy sposoby mądrego pomagania. Wszyscy chętni będą mogli zrobić dla swojego pupila lub wybranego schroniska zakupy za pośrednictwem fundacyjnego internetowego sklepu zoologicznego, z którego 100% zysku przeznaczane jest na pomoc bezdomnym zwierzętom. Każdy chętny może w ramach kampanii zorganizować zbiórkę darów dla wybranego schroniska. Dodatkową drogą pomocy jest edukacja i dzielenie się zdobytą wiedzą.

Zwierzę jest czującą, wrażliwą istotą. Zwierzęta są jak małe dzieci. Decyzja o posiadaniu zwierzaka to decyzja o posiadaniu kolejnego członka naszej rodziny. Zdecydowanie odradzam pochopne decyzje. Schroniska w całej Polsce są przepełnione pieskami i kotkami, które trafiły tam, bo ktoś sprezentował je swoim bliskim czy znajomym, którzy nie byli na to gotowi. Zwierzę to nie zabawka - to bardzo ważne, by być tego świadomym. - Maja Ostaszewska.

Skala problemu nieodpowiedzialnych adopcji i porzuceń jest ogromna. Niestety, głównym źródłem bezdomności zwierząt jest nieodpowiedzialne zachowanie ludzi. Sposobem na jego rozwiązanie jest edukacja, która daje nadzieję na nauczenie ludzi odpowiedzialnych zachowań, co w dalszej perspektywie może doprowadzić do marginalizacji - lub nawet wyeliminowania - bezdomności zwierząt.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij