Poznaj Warszawę z czasów PRL w serwisie Foursquare

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Poznaj Warszawę z czasów PRL w serwisie Foursquare

Dzięki zdjęciom z Narodowego Archiwum Cyfrowego użytkownicy serwisu społecznościowego Foursquare mogą zobaczyć, jak wyglądała Warszawa w czasach PRL i przeczytać informacje o wybranych obiektach. NAC we współpracy z firmą Moiseum właśnie uruchomiło projekt “Warszawa w PRL”.

W serwisie Foursquare funkcjonuje lista 15 obiektów, które powstały w czasie PRL. WIele z nich zmieniło się nie do poznania lub przestało istnieć. Użytkownicy meldujacy się w okolicy budynków (tzw. venues) mogą obejrzeć unikatowe fotografie sprzed lat i przeczytać ciekawostki na ich temat.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

 - Wszystkie wybrane przez nas miejsca są przykładami bardzo ciekawej architektury powstałej w latach 40., 50. i  60 ubiegłego wieku - mówi Zuzanna Stańska, założycielka Moiseum, która realizowała projekt. - Stadion Dziesięciolecia i Kino Skarpa już nie istnieją i zostały zastąpione nowoczesnymi budynkami, których budowa często wzbudzała kontrowersje. Nie ma też śladu po pawilonie Chemii czy Supersamie, a DH Sezam zniknie z Warszawy lada moment. Tworząc nasz projekt, chcieliśmy zaskoczyć użytkowników Foursquare’a, pokazując im zupełnie inną rzeczywistość miasta: bez banerów reklamowych, z pięknymi neonami i przeszklonymi pawilonami - dodaje  Stańska.

- Cieszymy się, że dzieki zdigitalizowanym fotografiom z Narodowego Archiwum Cyfrowego wszyscy, którzy mają dostęp do internetu mogą zobaczyć, jak bardzo zmienia się nasze miasto. Te fotografie to żywa historia, która wciąga i tworzy naszą tożsamość - mówi Bartłomiej Kuczyński z NAC. -Chcemy otwierać się na różne społeczności, zarówno duże, jak i małe. Także na dość wąską grupę użytkowników Foursquare’a - dodaje Kuczyński

Foursquare to międzynarodowy serwis społecznościowy, opierający się na geolokalizacji. Główną ideą Foursquare’a jest odkrywanie miejsc znajdujących się w naszym pobliżu oraz informowanie znajomych, gdzie się właśnie znajdujemy (poprzez tzw. meldunki). Serwis pełni także rolę przewodnika i platformy zbierającej opinie o miejscach.

Listę obiektów można znaleźć tutaj: https://foursquare.com/nac_pl/list/warszawa-w-prl jest ona dostępna także dla osób nie korzystających z serwisu Foursquare. Można ją znaleźć również wyszukując w aplikacji mobilnej serwisu Foursquare hasło “Narodowe Archiwum Cyfrowe”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij