“Teraz jesteś szczęśliwa?” W mediach społecznościowych ruszyła akcja, która udowadnia, że #TrollingIsUgly

“Teraz jesteś szczęśliwa?” W mediach społecznościowych ruszyła akcja, która udowadnia, że #TrollingIsUgly

Fundacja Cybersmile stworzyła wraz z Chessie King (instagramerką, która bardzo mocno działa na rzecz samoakceptacji) kampanię, która demonstruje niszczący wpływ negatywnych komentarzy. Akcja zaczęła się od zwykłego postu na profilu Chessie, gdzie ta mówiła o pewności siebie.

Kampania polegała na tym, że influencerka z pomocą specjalistów od Photoshopa, przez 24 godziny, w odpowiedzi na negatywne komentarze pod jej zdjęciami, poddawała je obróbce cyfrowej. Ciało King, poprzez edycję, przechodziło mnóstwo zmian: węższa talia, odchudzone ręce i nogi, usunięcie brwi, mniejszy nos, duże usta. Efektem akcji było zdjęcie po wszystkich przeróbkach zasugerowanych przez komentujących, na którym mogliśmy zobaczyć odmienioną kobietę…

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akcja ma za zadanie zachęcić, szczególnie młode osoby, do świętowania swojej indywidualności i zrozumienia, że oceny innych nie definiują ich świata i wyglądu.

Według badań z mową nienawiści w internecie styka się 4 na 10 młodych ludzi (14-17 lat), a zjawiska zmasowanych ataków w sieci, tzw. cyberprzemocy, których elementem jest również przemoc werbalna, doświadczył już co piąty nastolatek w Polsce (21,5%).

Aktualizacja 10.01.2019 – pojawiło się już podsumowanie całej akcji #TrollingIsUgly.

PS

Jesteśmy społeczeństwem codziennie spędzającym kilka godzin przed monitorem, który w jakiś sposób zabezpiecza nas przed falą nieprzyjemnych reakcji innych. Czy wirtualne obrażanie boli mniej niż takie doświadczone na ulicy?

PS2

W czasach, kiedy nie rozstajemy się ze smartfonami, tworzenie nowych relacji jest trudniejsze, niż nam się wydaje, nawet jeśli jesteśmy pośrodku setek tysięcy osób. Aby otworzyć się na nowe znajomości, potrzebujesz iskry i…

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij