Toruńska Galeria Rusz jedzie na Śląsk z wystawą „Miasto Marzeń”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Toruńska Galeria Rusz jedzie na Śląsk z wystawą „Miasto Marzeń”

Toruńscy artyści Joanna Górska i Rafał Góralski stworzyli „Miasto Marzeń”, cykl inspirujących prac o marzeniach, bez których życie byłoby smutne i nieciekawe. Pierwsze prace można oglądać przy głównych drogach kraju, kolejne zobaczymy w Katowicach i aglomeracji.

- Bez kreatywnych działań marzycieli i ich „szalonych” pomysłów nie byłoby postępu. To właśnie marzyciele byli motorami wielkich odkryć geograficznych, twórcami większości wynalazków i najwartościowszych dzieł sztuki – opowiada o projekcie Rafał Góralski. – My, Torunianie mamy szczęście, w końcu w naszym mieście urodził się jeden z największych marzycieli na świecie – Mikołaj Kopernik. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych, bierzmy z niego przykład.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dla nas Toruń jest idealnym miejscem, by marzyć. Ale jesteśmy pewni, że marzyć można wszędzie – podsumowuje Joanna Górska. Za pośrednictwem eksponowanych prac chcemy podzielić się z mieszkańcami Śląska naszymi marzeniami. Zachęcić ich, by zobaczyli w swoim mieście miasto marzeń albo przyjechali do nas, do Torunia. I tu znaleźli miejsce i czas na marzenia. Bo one inspirują, dodają siły i energii do kreatywnych działań i ekscytującego życia.

 Projekt dofinansowano ze środków Miasta Toruń.

„Galeria Rusz" to grupa artystyczna w składzie Joanna Górska (artysta) i Rafał Góralski (artysta i socjolog). Artyści specjalizują się przede wszystkim w tworzeniu sztuki publicznej – tworzą bilbordy, plakaty, instalacje, murale, performance i akcje. Od 1999 roku prowadzą galerię bilbordową w Toruniu - jest to najdłużej działający projekt tego typu na świecie, gdzie w stałej lokalizacji prezentowane są co miesiąc nowe prace artystyczne. Od września 2013 roku działa również warszawski oddział Galerii Rusz.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij