Nie wysysaj życia z oceanów – Greenpeace walczy z plastikowymi słomkami

Nie wysysaj życia z oceanów – Greenpeace walczy z plastikowymi słomkami

Kanadyjska agencja Rethink przygotowała dla organizacji Greenpeace kampanię społeczną „Don’t suck the life from our oceans”, mającą na celu zwrócenie uwagi na to, jak szkodliwy wpływ na nasze środowisko ma wykorzystywanie plastikowych słomek na masową skalę.

źródło: adsoftheworld.com, greenpeace.org

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mimo że coraz więcej marek angażuje się w walkę z zanieczyszczeniem naszego środowiska sztucznymi tworzywami i deklaruje rezygnację z wykorzystywania plastikowych słomek, to wciąż na świecie jest wiele firm, które powinny pójść w ich ślady. Seria szokujących zdjęć wyprodukowanych przez agencję Rethink ma za zadanie zachęcenie zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw do ponownego przemyślenia wykorzystywania przez nich plastikowych produktów.

PS Greenpeace: Oceans of the Future

Greenpeace stworzyło wystawę „Ocean of the Future”, która ma pobudzać do działania. Globalna organizacja ekologiczna przygotowała specjalne akwarium, za pomocą którego zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia oceanów. Akcja była nieprzyjemnym zaskoczeniem dla szkolnej wycieczki.

PS2 Espacio CREA: Plastikowa ryba

Espacio CREA też przypomina o problemie zanieczyszczenia oceanów. Agencja Piece of Cake stworzyła spot „Plastikowa ryba”, w którym pokazała, do czego prowadzi zatruwanie mórz i oceanów plastikowymi odpadami.

PS3 5 światowych marek, które rozpoczęły ekologiczną rewolucję

W celu ochrony środowiska coraz więcej firm decyduje się na wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyclingu i podejmuje działania w celu ograniczenia wytwarzania plastiku. O tym, jak to robią McDonald’s, Adidas, Starbucks, IKEA oraz NIKE możecie przeczytać w materiale.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij