Big Head Walkers straszą na ulicach Lizbony

Big Head Walkers straszą na ulicach Lizbony

Po ulicach Lizbony przez trzy dni będą chodzić wielkie głowy żywych trupów. Akcja została przygotowana w ramach udziału serialu The Walking Dead w konwencie Comic Con dla miłośników komiksu, gier i fantastyki.

W związku z obecnością twórców serialu „The Walking Dead” na Comic Con Portugal, agencja kreatywna FOX Creative, należąca do portugalskiego oddziału FOX Networks Group, wpadła na pomysł przygotowania akcji marketingowej, która idealnie pasowałaby do tego południowo-europejskiego kraju.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W dniach od 6 do 9 września 2018 roku, czyli w trakcie trwania festiwalu, po ulicach Lizbony będą „chodzić” tzw. Big Head Walkers, czyli wielkie głowy żywych trupów. Motyw ten nawiązuje do tradycyjnego karnawału Cabeçudos, podczas którego po ulicach miasta Torres Vedras maszerują wielkie głowy, charakterystyczne dla portugalskiej kultury.

Pięciu Big Head Walkers, których wysokość sięga nawet 3,5 metra, zostało opracowanych przez lokalnych rzemieślników z Torres Vedras. Zobaczcie, jak wyglądało przygotowanie akcji.

PS

Z okazji premiery 7 sezonu serialu The Walking Dead, na ulicach Warszawy pojawiły się Zombie Taksówki, które miały zadbać o to, by spragnieni przygód fani dotarli przed telewizory na czas i zostali wprowadzeni w odpowiedni nastrój.

PS2

Z okazji premiery 5 sezonu serialu agencja K2 i telewizja FOX zorganizowały akcję pod hasłem „Zrób coś dobrego zanim zostaniesz zombie”, której celem było zwiększenie świadomości na temat przeszczepu organów.

PS3 Zombie Experiment NYC

W 2012 roku przeprowadzony viralowy eksperyment z zombie w roli głównej.

PS4

Niedawno głośno zrobiło się przy okazji drugiego sezonu Opowieści Podręcznej. W ramach promocji serialu przygotowano kilka akcji. W jednej z nich podręczne wyszły na warszawskie ulice, w innej z kolei stworzono specjalną linię odzieżową inspirowaną najnowszymi światowymi trendami: dyskryminacją, przemocą i brakiem równouprawnienia.

PS5

Wiele niestandardowych akcji towarzyszyło także promocji serialu Stranger Things:

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij