YouTube wprowadza wertykalne reklamy wideo w TrueView oraz kampaniach promujących aplikacje

YouTube wprowadza wertykalne reklamy wideo w TrueView oraz kampaniach promujących aplikacje

YouTube wprowadził wertykalne reklamy wideo w TrueView oraz kampaniach promujących aplikacje. Dostosowanie wymiarów reklamy do preferencji internautów zapewni im także wygodniejsze korzystanie z mobilnej wersji platformy, a tym samym umożliwi zwiększenie poziomu ich zaangażowania.

W skali globalnej filmy na YouTube ogląda już 1,9 miliarda zalogowanych użytkowników miesięcznie, a co minutę do serwisu trafia 400 godzin wideo. W Polsce YouTube dociera do 74% internautów, a już ponad 60 kanałów polskich twórców osiągnęło ponad milion subskrypcji. Warto zwrócić uwagę, że ponad 70% czasu, w jakim użytkownicy z całego świata oglądają wideo na YouTube, pochodzi z urządzeń mobilnych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aby efektywnie wykorzystać zaangażowanie użytkowników i ich preferencje, należy stworzyć różne rodzaje reklam, w tym te uwzględniające format kwadratowy oraz orientację pionową filmu. YouTube udostępnia teraz reklamy wideo dostosowane do orientacji pionowej, aby zapewnić mobilnym użytkownikom jeszcze wygodniejsze korzystanie z aplikacji. Wertykalne reklamy wideo optymalizują powierzchnię, na której można zawrzeć przekaz reklamowy, jak i umożliwiają zaangażowanie użytkowników w sposób, który odpowiada ich preferencjom dotyczącym wyświetlania filmów. Jest to również dobre uzupełnienie spotów w orientacji poziomej, dlatego warto rozważyć wykorzystanie zarówno wertykalnych, jak i horyzontalnych zasobów wideo w jednej kampanii, aby zmaksymalizować jej efekty.

Niedawnym przykładem zastosowania kombinacji wertykalnych i horyzontalnych reklam wideo jest kampania nowego modelu SUV-a firmy Hyundai. W jej wyniku uzyskano 33% wzrost świadomości marki i prawie 12% wzrost dotyczący rozważenia zakupu jednego z modeli Hyundai.

Więcej informacji na temat technicznej specyfikacji i dobrych praktyk dotyczących reklam wideo w orientacji pionowej dostępnych jest na stronie support.google.com/google-ads/answer/9128498.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij