Wyniki raportu o skuteczności Marketingu Doświadczeń

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wyniki raportu o skuteczności Marketingu Doświadczeń

Jakie są powody dla których mamy tak silne emocje dotyczące konkretnych marek? Jak marki mogą budować bliskie relacje z konsumentami i równocześnie zwiększać sprzedaż?

grafika: fotolia.pl

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Momentum - agencja marketingu zintegrowanego, łącząca kompetencje online i offline, należąca do McCann Worldgroup, ogłosiła właśnie wyniki pierwszego, światowego badania na temat marketingu doświadczeń.

Tajemnicą skutecznych i przekładających się na sprzedaż aktywacji marek są autentyczność, użyteczność doświadczeń i dobra zabawa. – podsumowuje raport Monika Biedrzycka, Dyrektor Generalny Momentum. Konsumenci kochają marki, takie jak Samsung, Knorr, Coca-Cola, Apple, Nike, które są szczere i autentyczne. To światowi gracze, którzy już dawno zauważyli, że jednym z najefektywniejszych sposobów, żeby budować bliskie relacje z tymi, na których im zależy, jest włączenie do swojej strategii marketingu doświadczeń - dodała Biedrzycka.

Marketing doświadczeń to wkomponowanie marki w codzienne życie konsumentów w taki sposób by, mogli oni podejmować decyzje zakupowe na podstawie bezpośrednich doświadczeń z produktem, a nie tylko samych reklam. Opiera się on na świadomej decyzji o uczestnictwie w konkretnej akcji marketingowej.

Z badania przeprowadzonego przez Momentum, opartego na wywiadach z 6500 osobami na 9 kluczowych, światowych rynkach i analizie 56 czołowych marek, związanych z sektorami: FMCG, nowych technologii, sportu, finansów i motoryzacji, wynika, że:

  • 53% osób, które zetknęły się z marką za pomocą marketingu doświadczeń, kupiło dany produkt
  • 62% po evencie wchodziło do Internetu, aby dowiedzieć się więcej o marce
  • 92% ma profile na mediach społecznościowych
  • 52% korzysta kilka razy dziennie z mediów społecznościowych
  • 72% po evencie opowiedziało innym o swoich doświadczeniach z marką (bezpośrednio bądź poprzez media społecznościowe).

W badaniu konsumenci podkreślają również powody, dla których skuteczne aktywacje wpływają na silne emocje dotyczące konkretnych marek:

  • 65% uważa, że marka dostarcza im czegoś użytecznego
  • 52 % twierdzi, że marka sprawia, że ich życie jest łatwiejsze
  • 34% uważa, że marka sprawia, że są szczęśliwi

Marketing doświadczeń to z punktu widzenia konsumenta najlepszy sposób na sprawdzenie, czy dana marka jest rzeczywiście tym, co obiecuje. Jeśli jest w swojej komunikacji spójna, konsumenci nie tylko będą nagradzać ją lojalnością, przywiązaniem i częstym zakupem, ale także będą ją polecać i dzielić się pozytywnymi opiniami na jej temat w serwisach społecznościowych – dodała Monika Biedrzycka. 

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij