Zwierzęta z wrocławskiego ZOO mają swoich ambasadorów z Klubu Sportowego Gwardia

Zwierzęta z wrocławskiego ZOO mają swoich ambasadorów z Klubu Sportowego Gwardia

We wrocławskim ZOO Światowy Dzień Zwierząt obchodzono w nietypowy sposób – 14 zagrożonych gatunków z ogrodu zoologicznego dostało swoich ambasadorów z Klubu Sportowego Gwardia. Zwierzaki będą też obecne na meczowych koszulkach zawodników klubu.

W tym roku wrocławskie ZOO  w nietypowy sposób świętowało Światowy Dzień Zwierząt, inaugurując współpracę z pierwszoligową drużyną siatkówki – KS Gwardia Wrocław. Czternaście zagrożonych gatunków zwierząt, mieszkających w zoo, ma teraz swoich ambasadorów. Zwierzęta będą obecne na meczowych koszulkach każdego z zawodników, zaś akcenty KS Gwardia pojawią się na terenie ogrodu zoologicznego, gdzie każdy ze zwiedzających będzie mógł przejść szlakiem Gwardzisty, poznając tym samym zwierzęta, których ambasadorami zostaną siatkarze.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Cieszymy się na współpracę z wrocławską Gwardią, ponieważ siatkówka to piękny, ale i wymagający sport. Tu faktycznie przydadzą się zwierzęce cechy jak szybkość, gibkość czy odwaga. Dodatkowo, dzięki takim ambasadorom, będziemy mogli mówić o możliwościach pomocy zagrożonym gatunkom i namawiać ludzi na włączenie się w pomoc im – mówił Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego ZOO.

źródło: nowa.zoo.wroclaw.pl

PS

Gdańskie ZOO pod koniec września b.r. ruszyło z akcją #Olejolej, której celem jest walka o życie orangutanów. Z pozoru zwykła kampania, lecz obrazy uświetniające ją namalowała samica orangutana, przebywająca w trójmiejskim Ogrodzie Zoologicznym.

PS2

Polski oddział Xiaomi postanowił wesprzeć inny zagrożony gatunek małp – nosacza sundajskiego – adoptując go wirtualnie.

PS3

Panda Wielka ma jeden z najsłabszych współczynników reprodukcji wśród zwierząt na naszej planecie. Naukowcy i pracownicy zoo w celu sprawdzenia nowych metod zachęcających pandy do rozmnażania się nawiązali współpracę z serwisem PornHub, który nakłaniał użytkowników do przebierania się w stroje pandy podczas miłosnych uniesień. Za każdą przysłaną propozycję filmu, serwis przekazywał 100$ na rzecz organizacji non profit zajmujące się ochroną pand.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij