#BezSmogu: 50 kolejnych czujników smogu od eurobanku

Mysłowice, Jarosław, Turek, Głogów czy Starogard Gdański – to tylko kilka z 50 miejscowości, w których eurobank zainstalował kolejne czujniki smogu w swoich placówkach w ramach 2. edycji kampanii #BezSmogu, mającej na celu walkę ze smogiem
O autorze
2 min czytania 2018-10-18

eurobank zainicjował kampanię #BezSmogu w 2017 roku, jako odpowiedź na smog – problem społeczny, który dotyczy każdego z nas i z którym trzeba się zmierzyć tu i teraz. W październiku 2018 roku ruszyła 2. edycja kampanii, w ramach której eurobank poszerzył ogólnopolską sieć z danymi dotyczącymi jakości powietrza o 50 kolejnych czujników smogu, które zainstalował w swoich placówkach. Po dwóch edycjach akcji sieć sensorów w Polsce wzrosła łącznie o 100 czujników smogu od eurobanku.

– Smog jest problemem, z którym Polacy mierzą się od lat. Poprawa jakości powietrza w Polsce to jednocześnie jedno z największych współczesnych wyzwań. eurobank jako instytucja odpowiedzialna społecznie zwraca uwagę Polaków na ten ważny temat. W ramach kampanii #BezSmogu z jednej strony prowadzimy realne działania – właśnie poszerzyliśmy ogólnopolską sieć z danymi dotyczącymi jakości powietrza o 50 kolejnych czujników smogu, które zainstalowaliśmy w naszych placówkach. Z drugiej strony edukujemy – mówimy o konsekwencjach oddychania zanieczyszczonym powietrzem, ponieważ zależy nam na zwiększeniu świadomości tego problemu – mówi Magdalena Suchanek, dyrektor zarządzający, Euro Banku S.A.

Polska od lat przoduje w rankingu krajów europejskich, w których jakość powietrza jest bardzo zła. Polacy oddychają zanieczyszczonym powietrzem. Według Europejskiej Agencji Środowiska zła jakość powietrza przyczynia się nie tylko do degradacji środowiska naturalnego, ale przede wszystkim niekorzystnie wpływa na zdrowie ludzi. Jak pokazują dane z raportu „Jakość powietrza w Europie – raport 2017” zła jakość powietrza przyczynia się do śmierci ponad 47 tys. osób w Polsce w ciągu roku. Dodatkowo, w corocznym raporcie Światowej Organizacji Zdrowia z 2017 roku wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast aż 36 znajduje się w Polsce. Wynik ten jest gorszy niż rok wcześniej – w 2016 roku w zestawieniu uwzględniono 33 polskie miasta. Co więcej, WHO wskazuje, że w Polsce aż 72% miast ma przekroczone normy jakości powietrza.

– Błędne jest założenie, że smog występuje tylko w dużych aglomeracjach. Dlatego w ramach kampanii #BezSmogu montujemy czujniki w naszych placówkach również w mniejszych miejscowościach. Dostęp do bieżących pomiarów powinni mieć wszyscy, ponieważ dzięki świadomości zagrożenia można zabezpieczyć się przed jego skutkami. Odczyty z naszych czujników z aktualnym stanem powietrza dostępne są na stronie airly.eu/map/pl/ oraz w aplikacjach Airly dostępnych na system Android oraz iOS – dodaje Magdalena Suchanek.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

W ramach kampanii „Mogę! #ZatrzymaćSMOG”, realizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, na ulice Katowic wyjechał wyjątkowy, antysmogowy tramwaj.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Na początku października Aviva wystartowała z kampanią „Wiem, czym oddycham”, mającą na celu edukację i przeciwdziałanie zanieczyszczaniu powietrza. W ramach akcji w Warszawie ustawiono ogromny billboard pochłaniający smog i zanieczyszczenia wytwarzane przez prawie 100 tys. samochodów rocznie.