Nowy gatunek w Warszawskim ZOO – Microsoftus Precisionus Mouseus

Nowy gatunek w Warszawskim ZOO – Microsoftus Precisionus Mouseus

Microsoft w nietypowy sposób postanowił wypromować swoje nowe urządzenie – mysz Precision Mouse. Wykorzystał do tego Warszawskie ZOO, by jednocześnie zwrócić uwagę na gatunki zagrożone wyginięciem.

W Warszawskim ZOO pojawił się nowy gatunek myszy, który powstał w wyniku inżynierii genetycznej – Microsoftus Precisionus Mouseus. Jest to mysz, która może wchodzić w związki poligamiczne, bo może się połączyć jednocześnie aż z trzema komputerami.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Oczywiście nie jest to prawdziwy gatunek myszy, a zwykła akcja promocyjna nowego sprzętu firmy Microsoft. Choć trzeba przyznać, że wcale nie taka zwykła – spot został przygotowany w formie bardzo realistycznego reportażu, zaś na temat „myszy” wypowiada się prawdziwy dyrektor warszawskiego zoo – Andrzej Kruszewicz.

Niewątpliwie jest to niekonwencjonalny pomysł na promocję sprzętu firmy. Co więcej, na końcu spotu pojawia się informacja o tym, że Microsoftus Precisionus Mouseus nie jest gatunkiem, któremu grozi wyginięcie, zaś niektóre zwierzęta zamieszkujące ZOO już tak. Tym samym Microsoft zachęca do pomocy tym zwierzętom przez adopcję.

PS

Gdańskie ZOO pod koniec września b.r. ruszyło z akcją #Olejolej, której celem jest walka o życie orangutanów. Z pozoru zwykła kampania, lecz obrazy uświetniające ją namalowała samica orangutana, przebywająca w trójmiejskim Ogrodzie Zoologicznym.

PS2

Polski oddział Xiaomi postanowił wesprzeć inny zagrożony gatunek małp – nosacza sundajskiego – adoptując go wirtualnie.

PS3

We wrocławskim ZOO tegoroczny Światowy Dzień Zwierząt obchodzono w nietypowy sposób – 14 zagrożonych gatunków z ogrodu zoologicznego dostało swoich ambasadorów z Klubu Sportowego Gwardia. Zwierzaki będą też obecne na meczowych koszulkach zawodników klubu.

PS4

Z okazji 80. urodzin Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego, lokalne marki rajstop Gabriella i Łódzka Rajtuza stworzyły pończochy z charakterystycznymi nadrukami.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij