Carrefour chce wprowadzić „Cichą godzinę” w swoich marketach

Carrefour chce wprowadzić „Cichą godzinę” w swoich marketach

Carrefour rozważa wprowadzenie w swoich marketach tzw. „Cichą godzinę”, czyli określoną porę, podczas której ograniczone zostaną agresywne bodźce sensoryczne, tak aby osoby z autyzmem mogły czuć się bezpieczniej w sklepie.

„Cicha godzina” to określona pora w tygodniu, podczas której w markecie nie będzie emitowana głośna muzyka ani reklamy cyfrowe. Jaskrawe światła zostaną też przyciemnione lub zupełnie wyłączone. Nie będą też prowadzone żadne prace wywołujące hałas, takie jak np. uzupełnianie towarów na półkach. Dodatkowo podczas „Cichej godziny” mają być również wyłączone sygnały dźwiękowe przy kasach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Celem inicjatywy jest sprawienie, by osoby z autyzmem mogły czuć się bezpieczniej w sklepie i w spokoju robić zakupy. Carrefour na razie planuje wprowadzenie „Cichej godziny” na rynek hiszpański.

W marcu br. irlandzki oddział Lidla zdecydował się na wdrożenie „Cichej godziny”, która obowiązuje w każdy wtorek między godziną 18:00 a 20:00. Z kolei brytyjska sieć Morrisons wprowadziła podobną inicjatywę do wszystkich 439 sklepów.  

źródło: wiadomoscihandlowe.pl za thelider.info

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij