KFC wykorzystało krytyczny komentarz na Twitterze, by wypromować swoje nowe frytki

KFC wykorzystało krytyczny komentarz na Twitterze, by wypromować swoje nowe frytki

Przepis na promocję według KFC? Wykorzystać krytyczny komentarz na temat danej potrawy, by zapowiedzieć wprowadzenie do oferty jej nowej, ulepszonej wersji.

Mówi się, że nie ważne, co o Tobie mówią, ważne by mówili. Zdaje się, że KFC zgodnie z tą dewizą stworzyło swoją nową kampanię promującą nowe frytki, bo opiera się ona na… krytycznym wpisie na Twitterze.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na początku br. roku pewien użytkownik platformy społecznościowej zamieścił krótkiego, acz dosadnego tweeta, krytykującego frytki KFC. Nie był to zresztą pierwszy taki komentarz na temat potrawy serwowanej przez sieć.

W listopadzie br. KFC wprowadziło do swojej oferty nowe frytki, które podobno mają być smaczniejsze i o wiele lepsze niż ich poprzednia wersja. Do promocji nowej pozycji w menu, marka wykorzystała owy krytyczny tweet.

Za realizację odpowiada agencja Mother.

PS

Przed tegorocznymi wyborami samorządowymi w Polsce, KFC pokazało, że jest świetne w real time marketingu. Zobaczcie świetną odpowiedź marki na deklarację wyborczą jednego z kandydatów na burmistrza.

PS2

Kolejny przykład świetnej kampanii KFC – marka w swojej reklamie w jawny sposób nawiązywała do zachowania zawodnika reprezentacji Brazylii, Neymara, który znany jest ze swojej aktorskiej gry i tego, że lubi wyolbrzymiać sytuacje na boisku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij