Biometryczne logowanie i autoryzacja transakcji w Alior Banku i T-Mobile Usługi

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Biometryczne logowanie i autoryzacja transakcji w Alior Banku i T-Mobile Usługi

Najnowsze wersje aplikacji mobilnych Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe na urządzenia z systemem Android umożliwiają już logowanie oraz autoryzację operacji odciskiem palca. Aplikacje w wersji na iOS są jeszcze bardziej zaawansowane i wykorzystują także biometrię twarzy.

Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe stawiają na biometrię. Ich klienci mogą logować się do aplikacji mobilnych za pomocą odcisku palca – w przypadku urządzeń wyposażonych w system Android oraz iOS (Touch ID), a także identyfikacji twarzy (Face ID) w nowszych modelach smartfonów z iOS. Ponadto, analogiczne metody biometryczne, czyli wykorzystujące przy identyfikacji linie papilarne i rysy twarzy, Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe zastosowały w swoich aplikacjach mobilnych przy autoryzacji wybranych dyspozycji m.in. przelewów, doładowań telefonów, spłaty kart, płatności BLIK.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W T-Mobile Usługi Bankowe biometria dotyczy również logowania do serwisu transakcyjnego i autoryzacji zlecanych w nim transakcji z poziomu aplikacji mobilnej – jest to dostępna od dawna alternatywa do kodów SMS, która teraz zapewnia jeszcze większy komfort. Dla bezpieczeństwa środków klienta, logowanie może przebiegać dwustopniowo. W tej opcji użytkownik potwierdza logowanie do systemu, wpisując w pierwszej kolejności hasło w bankowości internetowej, a następnie dodatkowo autoryzuje logowanie w aplikacji mobilnej. Już niedługo o podobne funkcjonalności zostanie wzbogacona bankowość internetowa Alior Banku.

– Sprawdzanie tożsamości z wykorzystaniem biometrii staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ czyni identyfikację prostszą, wygodniejszą, a nawet bezpieczniejszą. Użytkownik nie musi zapamiętywać wielu haseł i PIN-ów, co bywa uciążliwe– wyjaśnia Agata Strzelecka, członek zarządu Alior Banku.

Identyfikacja biometryczna zapewnia nie tylko większy komfort, ale również znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa bankowości mobilnej i wykonywanych w jej ramach transakcji. Klienci Alior Banku już teraz mogą korzystać z najnowszych rozwiązań biometrycznych w aplikacjach Alior Banku.

źródło: biznes.newseria.pl

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij