Polski fotograf – Tomasz Lazar autorem plakatu dla Paryskiej Opery Narodowej w 350. rocznicę instytucji

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Polski fotograf – Tomasz Lazar autorem plakatu dla Paryskiej Opery Narodowej w 350. rocznicę instytucji

Polski fotograf – Tomasz Lazar – został niedawno zaproszony do Francji, aby wykonać zdjęcia do plakatu promującego balet „Kopciuszek” wystawiany przez Paryską Operę Narodową w 350-tą rocznicę funkcjonowania tej wyjątkowej instytucji.

Na wykonanych przez Tomasza Lazara fotografiach znalazła się Dorothée Gilbert – jedna z najlepszych tancerek baletowych na świecie, odtwórczyni głównej roli w spektaklu. Efekty tej współpracy można już zobaczyć na wszystkich materiałach promocyjnych Opery oraz na ulicach Paryża, a przedstawienie będzie gościć na deskach teatru od 26 listopada do 2 stycznia 2019 roku. Będzie to jeden ze spektakli inaugurujących wyjątkowy, jubileuszowy sezon Paryskiej Opery.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zdjęcia autorstwa Tomasza Lazara znajdą się na plakacie przedstawienia według choreografii Rudolfa Nureyeva, do którego muzykę skomponował Serguei Prokofiev. Jest on adaptacją znanej wszystkim i nieśmiertelnej bajki Charles’a Perrault, której akcję przeniesiono tym razem do wielkiego świata Hollywood. Dzięki pomocy Matki Chrzestnej – producentki filmowej – bohaterka porzuca swoje dotychczasowe ubogie życie i spełnia swoje marzenia u boku Księcia z Bajki, którym w tej wersji historii jest słynny aktor – w tej roli Hugo Marchand. Główną rolę w spektaklu gra Dorothée Gilbert należąca do czołówki tancerek baletowych na całym świecie. To ona także zapozowała do zdjęć, które pokazują zarówno bajkową, jak i hollywoodzką odsłonę „Kopciuszka”

To nie pierwsza zagraniczna współpraca młodego fotografa. Lazar ma już na swoim koncie projekty realizowane w Tokio, Nowym Jorku, czy Mediolanie, a jego prace były prezentowane na wystawach między innymi we Francji, Włoszech, Hiszpanii i USA. Jest laureatem wielu nagród, zarówno tych krajowych, jak i międzynarodowych, między innymi II nagrody w konkursie World Press Photo w kategorii Ludzie i Wydarzenia.

Spektakl „Kopciuszek”, którego premiera odbędzie się 26 listopada, ma być częścią obchodów wyjątkowej – 350. rocznicy działalności Opery Narodowej w Paryżu. Hasło, które będzie towarzyszyć wszystkim wydarzeniom w tym sezonie, to „Nowoczesna od 1669 roku”, co zostało uchwycone w repertuarze wszystkich scen opery na nadchodzące kilkanaście miesięcy. Na deskach zarówno Opéra Bastille jak i Opéra Garnier zostanie wystawionych 199 przedstawień operowych i 184 baletowe. Znajdą się wśród nich zarówno klasyczne dzieła, jak i te bardziej współczesne.

PS

Jakimi pracami polskich i zagranicznych projektantów warto się jeszcze inspirować? Prelegenci konferencji Projekcje 2018: Jacek Walesiak, Bartek Kotowicz, Bartek Bojarczuk podzielili się informacjami, którzy projektanci są dla nich najbardziej inspirujący oraz z których swoich projektów są najbardziej dumni.

PS2

TOFU Studio, autorzy „Złotej Kampanii” przygotowanej na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku i promującej XV tryptyk „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga zostali laureatami Nagrody Miasta Gdańska za Promocję Kultury Gdańska za 2017 rok oraz zostali nominowani w konkursie Joseph Binder Award.

PS3

W tegorocznej edycji konkursu 19. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS pod hasłem „Jedz ostrożnie!” zwyciężył Michał Łącki. Oprócz nagrody głównej jury przyznało w tym roku aż sześć wyróżnień. Zobaczcie prace laureatów: Przegląd prac laureatów 19. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS pod hasłem „Jedz ostrożnie!”

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij