Niewidomy pisarz Michael Fehr prowadzi samochód BMW

Niewidomy pisarz Michael Fehr prowadzi samochód BMW

W najnowszym spocie marki BMW wystąpił szwajcarski pisarz Michael Fehr, który jest niewidomy i nigdy wcześniej nie prowadził samochodu. Zdając się jedynie na zmysł dotyku, samodzielnie, w profesjonalny sposób kieruje autem.

W nowym spocie marki BMW „The 8 Experience” samochód prowadzi szwajcarski pisarz Michael Fehr. Wydawać by się mogło, że nie ma w tym nic szczególnego, poza faktem, że mężczyzna jest niewidomy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pisarz od urodzenia jest w 95% ślepy, więc w bardzo młodym wieku musiał uczyć się, jak sobie radzić z innymi zmysłami. W spocie BMW samodzielnie kieruje samochodem, jedynie zdając się na zmysł dotyku. Jazda próbna odbyła się w bezpiecznym miejscu na terenie lotniska Bernese Oberland.

Spot został pokazany w kinie w ramach 14. Festiwalu Filmowego w Zurychu. Od 21 listopada 2018 roku można go oglądać także w innych szwajcarskich kinach.

PS

Spot „Driven by Intuition” marki Lexus został w całości stworzony przez sztuczną inteligencję, która bazowała m.in. na danych o nagrodzonych kampaniach produktów luksusowych z ostatnich piętnastu lat.

PS2

Pizza Hut nawiązała współpracę z Toyotą i podczas targów Specialty Equipment Market Associations w Las Vegas zaprezentowała mobilną fabrykę pizzy, która nie tylko sama ją przygotowuje, ale też dostarczy pod wskazany adres.

PS3

Intelligent Personal Assistant, pierwszy asystent głosowy BMW, sprawił, że Mona Lisa przemówiła i odpowiadała nawet na najdziwniejsze pytania, które jej zadano.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij