Kärcher ozdobił wyjątkowym graffiti most w niemieckim Bambergu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kärcher ozdobił wyjątkowym graffiti most w niemieckim Bambergu

W maju 2018 roku z okazji 25. rocznicy wpisania starówki miasta Bamberg na listę UNESCO na najbardziej znanym z Bamberskich mostów „Untere Brucke” powstało nietypowe malowidło – odwrócone graffiti. Za całą akcją stała firma Kärcher a obraz zamiast farbami wykonano…myjką wysokociśnieniową.

Niemiecki producent sprzętu czyszczącego, firma Kärcher we współpracy ze znanym artystą Klausem Dauvenem nie po raz pierwszy podjęła się wykonania takiego nietypowego działa sztuki. Odwrócone graffiti polega na tym, ze z pomocą urządzenia wysokociśnieniowego, w tym przypadku był to model HD 9/23 G,  wymywana jest część zabrudzeń z wybranych fragmentów ściany, w ten sposób powstaje jedyny w swoim rodzaju dwukolorowy  obraz.  Co prawda takie dzieło sztuki z czasem znika, lecz dzięki nowoczesnej technice może zostać utrwalone choćby na pamiątkowych fotografiach robionych przez turystów czy też na pocztówkach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Most „Untere Brücke“ położony jest w centrum starego miasta i jest integralnym elementem wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO starówki. W dawnych czasach był to most prywatny, natomiast dziś wszyscy mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się nim i pięknym widokiem na stare miasto, brzeg rzeki i piękne domy wykonane z muru pruskiego, jaki się z niego rozpościera. Cesarz Maximilian II Habsburg miał nazwać te okolicę „małą Wenecją”.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij