Budweiser w nietypowy sposób świętuje rocznicę zniesienia zakazu picia alkoholu w USA

Budweiser w nietypowy sposób świętuje rocznicę zniesienia zakazu picia alkoholu w USA

W 85. rocznicę zniesienia prohibicji w Stanach Zjednoczonych, Budweiser umieścił serię spersonalizowanych billboardów przed biurami swojej konkurencji.

Picie alkoholu w Stanach Zjednoczonych było niegdyś zabronione przez 13 lat – okres ten określany jest mianem prohibicji. 5 grudnia 1933 roku owy zakaz został zniesiony.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W 85. rocznicę zniesienia prohibicji Budweiser postanowił świętować ten dzień w nietypowy sposób. Marka umieściła serię spersonalizowanym billboardów cyfrowych przed biurami niektórych swoich konkurentów, w tym takich marek jak Sam Adams, Miller, Yuengling czy Heineken. Reklamy te nie mają być w zamyśle złośliwe, wręcz przeciwnie – Budweiser tym samym wzywa wszystkie marki piwa, aby wspólnie świętowały tę rocznicę.

Co więcej, 5 grudnia po ulicach Nowego Jorku przemieszczał się zaprzęg koni Budweisera, znany też jako Budweiser Clydesdales, który rozprowadzał piwo po całym mieście.

PS

Co roku o marce Budweiser staje się głośno dzięki reklamom stworzonym na Super Bowl. Jednak w tym roku marka wykorzystała minutę drogiego czasu antenowego do promowania inicjatywy wodnej firmy zamiast swojego piwa.

PS2

Ludzie lubią słuchać historii. Emocjonalne spoty poruszają nas najbardziej, dlatego Budweiser, z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości, przygotował spot, w którym pokazuje, jak warto wspierać młodych w działaniu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij