YouTube wprowadził zakaz publikowania filmów z wyzwaniami i niebezpiecznymi żartami

YouTube wprowadził zakaz publikowania filmów z wyzwaniami i niebezpiecznymi żartami

YouTube zaktualizował swoje zasady dotyczące publikowania niebezpiecznych i szkodliwych treści – filmy z wyzwaniami zachęcającymi do działań, które niosą ze sobą ryzyko poważnych obrażeń ciała, czy niebezpiecznymi żartami zostaną zablokowane.

Nowe wytyczne zostały dodane do regulaminu we wtorek 15 stycznia br. Od tego momentu wszelkie filmy publikowane na YouTubie, które zawierają wyzwania, niosące ze sobą widoczne ryzyko śmierci lub niebezpieczne żarty, sprawiające, że ich ofiary myślą, że znajdują się w niebezpieczeństwie lub mogące doprowadzić do rzeczywistych obrażeń, zostaną zablokowane. Natomiast filmy nawołujące do przemocy są bezwzględnie zakazane w serwisie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co więcej, YouTube ogranicza też dostęp do treści mających na celu sprzedaż pewnych produktów i usług, które są nielegalne, czyli np. narkotyków, alkoholu czy produktów nikotynowych.

Wyjątek stanowią filmy, które prezentują niebezpieczne zachowania w charakterze przede wszystkim edukacyjnym, dokumentalnym, naukowym lub artystycznym i nie są nadmiernie drastyczny. Przykładowo reportaż o ryzyku, jakie niosą zabawy z podduszaniem, byłby prawdopodobnie do zaakceptowania. Publikowanie wyjętych z kontekstu klipów z tego samego reportażu – już nie.

Dokładne wytyczne dostępne są na tej stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij