Kreatywne przestrzenie cz.3

Kreatywne przestrzenie cz.3

W biurze, której z agencji możemy odpocząć na hamakach lub poboksować w gruszkę? Gdzie mieszka Trzask i jak wyglądają polskie siedziby Google? Odsłaniamy kolejne kreatywne przestrzenie.

 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Gliwice: Future Processing

FPark - kompleks biurowy plasującej się na 19. miejscu w zestawieniu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej Deloitte Technology Fast 50 w 2012 r. firmy Future Processing, - to obecnie dwa, połączone ze sobą, nowoczesne budynki Future One i Future Two z drewnianym tarasem, oczkiem wodnym i własnym parkingiem. W części Future One znajduje się m.in. fun room - pomieszczenie, gdzie można się zrelaksować w przerwie między obowiązkami zawodowymi, czyli np. pograć w bilard, piłkarzyki, na konsoli Xbox czy też obejrzeć film; siłownia i niewielkie atrium w miejsce klasycznej recepcji oraz przyjazny i zachęcający do spotkań oraz wymiany poglądów aneks kuchenny. Future Two z kolei oprócz biur, znajdują się także 3 aneksy kuchenne i 5 sal konferencyjnych, które wykorzystywane będą do licznych spotkań.

Obecnie trwają prace budowlane przy trzecim budynku – Future Three, gdzie będzie się mieścić ogólnodostępna – także dla mieszkańców Gliwic - siłownia, kantyna i miejsca do pracy. W nowopowstającym czwartym biurowcu FP znajdą się nie tylko miejsca pracy dla 750 osób.

Future Processing otworzyło nowoczesny punkt przedszkolny dla dzieci - Fantastyczna Przygoda, który oferuje najmłodszym szereg atrakcji, m.in. sale do zajęć dydaktycznych, bibliotekę z literaturą dziecięcą oraz plac zabaw.

Lublin: Trzask! Studio Ożywiania Pomysłów

- Trzask mieszka w niezwykłym parku...

Nasza siedziba obejmuje jedno z biur w centrum ekonomicznej strefy miasta, jaką po części jest Park Naukowo-Technologiczny w Lublinie. W obecnej lokalizacji znajdujemy się od 2012 roku. Za projekt budynku i jego wnętrz odpowiedzialne jest biuro architektoniczne Bolesława Stelmacha - cenionego architekta, znanego z umiłowania do surowego betonu, ale wiele detali wewnątrz pochodzi już od nas.

Ściany są szare, ale dzięki wielkim przeszkleniom, połączeniom drewna z betonem i ogromnej ilości świetlików, które rozjaśniają całą przestrzeń - jest nowocześnie, ale miło. Dodatkowo świetliki są tak rozmieszczone, że o każdej porze dnia tworzą na ścianach grę światła i sprawiają, że biuro najciekawiej wygląda podczas zachodów słońca.

Patio przed biurami urządzone jest w stylu japońskim, z wielką ilością drobnych kamieni, z których często układamy szalone wzory. Wokół zieleń, ale grilla niestety robić tam nie można... A Trzask? Towarzyszył nam od zawsze. Jego dwa wielkie wykroje z wysokogatunkowej tektury zdobią betonowe ściany studia. Dołożyliśmy starań, aby w pełni pozytywnie wpływał na naszą pracę, dlatego zainstalowaliśmy w nim magnetyczne gałki oczne, które przekręcamy w zależności od naszego humoru - to taki znak dla odwiedzających.

Obecnie ożywiamy pomysły dzięki 6 zdolnym umysłom, bo właśnie tyle liczy zespół Trzaska. Mamy specjalistów od budowania skomplikowanych konstrukcji lotniczych z papieru, fanatyka koszykówki, który nie używa piłki ani obręczy oraz pozytywnie nakręconą projektantkę, która uwielbia jazdę na motorze i ma pluszową Bukę z Muminków pod monitorem…

Nasze nowe biuro działa na nas bardzo stymulująco, a do tego Trzask nie pozwala nam przestać pracować - pobudza, dźga, inspiruje i nie daje zasnąć! - mówi Piotr Bielecki, Head of Design Studio Trzask.

Polecamy:

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij