Facebook będzie walczyć z dezinformacją na temat szczepionek

Facebook będzie walczyć z dezinformacją na temat szczepionek

Facebook postanowił walczyć z tzw. ruchem antyszczepionkowców. Fałszywe informacje dotyczące szczepień będą uznawane za fake newsy, zaś ich rozpowszechnianie zostanie ograniczone.

Przedstawiciele Facebooka poinformowali na blogu, że rozpoczynają walkę z dezinformacją na temat szczepionek. Przede wszystkim ograniczona zostanie działalność grup oraz stron, które rozpowszechniają fałszywe newsy na temat szczepionek. Takie grupy nie będą np. uwzględniane w rekomendacjach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co więcej, Facebook będzie również blokować wszelkie reklamy, które zawierają błędne informacje na temat szczepień bądź promują ruchy antyszczepionkowe.

Serwis społecznościowy będzie uznawać za prawdziwe tylko te informacje na temat szczepionek, które będą zgadzały się z treścią zaakceptowaną przez Światową Organizację Zdrowia oraz amerykańską agencję rządową Centers for Disease Control and Prevention.

Facebook obecnie pracuje też nad sposobami, które dostarczyłyby użytkownikom dokładniejszych i przede wszystkim prawdziwych informacji na temat szczepionek od organizacji eksperckich.

PS

Gruźlica, odra, cholera – to tylko kilka przykładów chorób, które w przeszłości siały spustoszenie na ulicach miast. By uzmysłowić ludziom jak wyglądały dawne choroby, które zostały wyeliminowane dzięki szczepionkom, portal BUZZfeed postanowił przygotować video, w którym grupa makijażystów i aktorka odtworzyli zmiany skórne, które powstają w wyniki odry, dżumy czy cholery.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij