Radical Beauty Project – osoby z zespołem Downa jako modele w awangardowej sesji

Radical Beauty Project – osoby z zespołem Downa jako modele w awangardowej sesji

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, agencja Zebedeee Management oraz choreograf Daniel Vais stworzyli nietypowy projekt, w ramach którego zaproszono osoby z zespołem Downa do wyjątkowej, awangardowej sesji zdjęciowej.

Wiele mówi się o akceptacji osób niepełnosprawnych, jednak mimo wszystko wciąż spotykają się one z dużą dyskryminacją na wielu płaszczyznach życia. Dlatego z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, który wypada 21 marca, agencja modelek Zebedeee Management, reprezentująca wiele osób z taką wadą genetyczną, i choreograf Daniel Vais stworzyli nietypowy projekt.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Celem Radical Beauty Project jest łamanie wszelkich uprzedzeń i stereotypów dotyczących osób z zespołem Downa. W ramach inicjatywy stworzono więc awangardową sesję zdjęciową, w której w roli modeli wystąpiły osoby z zespołem Downa.

Owa sesja przedstawia ich w zupełnie nowej odsłonie i tym samym udowadnia, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

PS

Firma kosmetyczna Benefit do swojej najnowszej kampanii zatrudniła Kate Grant, modelkę z zespołem Downa. To kolejny przykład świetnej akcji stworzonej w duchu nurtu body positive.

PS2

River Island zaprezentowało nową kampanię na sezon jesień-zima 2018, stworzoną ku pochwale różnorodności. W roli modeli wystąpili dorośli z niepełnosprawnościami i rzadkimi chorobami, oraz osoby w rozmiarze plus size.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij