#Skibidichallenge – Gdańsk rzuca taneczne wyzwanie innym miastom

#Skibidichallenge – Gdańsk rzuca taneczne wyzwanie innym miastom

Skibidi ła pa pa! Ta piosenka w ubiegłym roku podbiła serca internautów i tancerzy-amatorów. Przeróbki, parodie i własne choreografie zalały internet, a trend urósł już do rangi międzynarodowego tanecznego challenge. Teraz w dzikie pląsy zaangażowały się również polskie miasta.

W marcu na profilu Zaznaj Łodzi pojawiło się nagranie łódzkiej wersji skibidibi challenge, którą stworzyli Siostry ADIHD i youtube Czarek Stacewicz. Produkcja wygenerowała ponad 10 tysięcy reakcji na Facebooku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na inne miasta nie trzeba było długo czekać – 3 kwietnia Miasto Gdańsk wypuściło do sieci swoją wersję tanecznego challenge i rzuciło rękawice Warszawie, Wrocławowi i Krakowowi.

– Gdańskie skibidi to wycieczka po najbardziej charakterystycznych miejscach miasta wolności i solidarności: ulicy Długi Targ z fontanną Neptuna, Stoczni Gdańskiej czy plaży w Brzeźnie. Jedną z główną ról w naszej produkcji odegrał również Rower Metropolitalny MEVO, który jest najnowocześniejszym systemem roweru miejskiego w Europie – mówi Joanna Kubik z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Za koncepcję kreatywną  Skibidi ła pa pa! odpowiada agencja Personal PR, za nagranie i montaż duet Fog Hog. W rolę starodawnych gdańszczanek, stoczniowców i plażowiczów wcielili się tancerze ze Studia Tańca Siemanko.

PS

W CNN i BBC ruszyła emisja spotu „Don’t invest in Łódź“ zachęcającego zagranicznych inwestorów do lokowania kapitału właśnie w tym mieście.

PS2

Port Lotniczy Łódź we współpracy z Promuje Łódzkie i Ryanairem zaprosił do Łodzi trzech popularnych youtuberów podróżniczych z Wielkiej Brytanii, którzy odkrywają największe atrakcje miasta.

PS3

Pod koniec marca Gdańsk świętował Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji plakaty i cityligthy z poezją pojawiły się w całym mieście. Gdzie jeszcze gdańszczanie i gdańszczan-ki widzą poezję w przestrzeni publicznej? Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do udziału w konkursie prowadzonym na Instagramie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij