Unia Europejska chce zakazać nazw typu „wege burger” czy „wege hot-dog”

Unia Europejska chce zakazać nazw typu „wege burger” czy „wege hot-dog”

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego poinformowała, że być może już niebawem nazwy produktów pochodzenia roślinnego, które odnoszą się m.in. do mięsa, mogą zostać zakazane. Firmy wówczas nie będą mogły stosować określeń „wege burger” czy „wege hot-dog”.

2 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, podczas którego negocjowano w sprawie reformy wspólnej polityki rolnej. Większość polityków z komisji „Agri” głosowała za przyjęciem poprawki, która zakazywałaby europejskim przedsiębiorstwom nadawania swoim wyrobom pochodzenia roślinnego, nazw odnoszących się do mięsa lub produktów mlecznych. Zdaniem członków komisji „Agri”, takie nazwy mogą być mylące dla konsumentów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ostateczna decyzja w sprawie przyjęcia poprawki bądź nie, zostanie podjęta podczas posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego, tuż po wyborach.

PS

Obecnie wiele znanych marek oraz firm wprowadziło do swojej oferty wegańskie odpowiedniki znanych produktów. McDonald’s na przykład oferuje w Norwegii roślinne nuggetsy, natomiast takie stacje benzynowe, jak Orlen, BP czy Moya cieszą się bogatą ofertą roślinnych potraw.

PS2

Kojarzycie krwiste burgery marki Beyond Meat, w którą zainwestowali m.in. Bill Gates oraz Leonardo DiCaprio? Po tym jak zrobiły furorę w Stanach Zjednoczonych, czas na Polskę – już od 23 marca te słynne burgery są dostępne w gdańskiej restauracji House of Seitan.

PS3

Motif Ingredients powstał w ramach jednego z biotechnologicznych gigantów – Ginkgo. Korzystając z laboratoriów przedsiębiorstwa, startup zajmie się pracą nad stworzeniem wegańskich alternatyw dla mięsa. W startup zainwestował już m.in. Bill Gates.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij