Auchan wprowadza „ciche godziny”

Auchan wprowadza „ciche godziny”

Auchan poinformował, że w jednym ze swoich marketów w Częstochowie wprowadzone zostaną tzw. „ciche godziny” – podczas nich, w całym sklepie zostanie wyłączona muzyka i przyciemnione będą światła po to, by osoby ze spektrum autyzmu mogły spokojnie zrobić zakupy.

Auchan jest kolejną już popularną siecią, która zdecydowała się na wprowadzenie –cichej godziny”. W listopadzie 2018 roku pojawiły się informacje o tym, że Carrefour przymierza się do ustanowienia w swoich marketach określonej pory, podczas której ograniczone byłyby agresywne bodźce sensoryczne, by osoby z autyzmem lub zaburzeniami pokrewnymi mogły czuć się bezpieczniej robiąc zakupy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Marka Auchan na swoim LinkedInie poinformowała o wprowadzeniu –cichych godzin” do swojego jednego marketu w Częstochowie. W każdy wtorek, w godzinach 15:00-17:00 w sklepie zostanie przyciemnione oświetlenie, wyłączone będą wszystkie telewizory, muzyka i wszelkie komunikaty. Wydzielona zostanie również dodatkowa kasa uprzywilejowana.

PS

2 kwietnia, symbolicznie w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, Galeria Katowicka wprowadziła tzw. „ciche godziny”. Po raz pierwszy muzyka i reklamy na pasażach handlowych zostały wyłączone w godzinach 9:00-11:00. To kolejne udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu, przygotowane w obiekcie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij