Lidl wprowadza jednorazowe naczynia biodegradowalne

Zmienimy Świat

dołącz do akcji

Lidl wprowadza jednorazowe naczynia biodegradowalne

Koniec z plastikowymi słomkami, sztućcami i kubeczkami, które do tej pory towarzyszyły nam każdego roku latem. Lidl rezygnuje z tych produktów i w zamian na nadchodzący sezon grillowy proponuje sztućce biodegradowalne z dodatkiem otrębów lub talerze papierowe biodegradowalne.

Sezon grillowy zbliża się wielkimi krokami, a w związku z tym wysyp plastikowych jednorazowych naczyń na półkach sklepowych. Lidl postanowił zrezygnować z tego wątpliwego trendu i w zamian za to wprowadza biodegradowalne produkty.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co to oznacza? W tegorocznym sezonie grillowym nie znajdziemy już np. plastikowych talerzyków, które rozkładają się nawet do tysiąca lat – teraz pod marką Grill&Fun możemy kupić w sklepach sieci Lidl tylko naczynia i sztućce, które są w pełni biodergadowalne.

Co więcej, już od maja w ofercie sieci Lidl pojawią się biodegradowalne tacki papierowe, wykonane w 100% z naturalnej celulozy i w warunkach kompostowalnych ulegną rozkładowi, czy kubki jednorazowe, wykonane z celulozy z dodatkiem polilaktydu, który jest biodegradowalnym termoplastycznym poliestrem, wytwarzanym z surowców odnawialnych. Z polilaktydu wyprodukowano również biodegradowalne słomki do napojów.

W Lidlu znajdziemy też wybór sztućców, np. sztućce biodegradowalne z polilaktydu z dodatkiem otrębów lub naturalne, wykonane bez obróbki chemicznej z surowców odnawialnych sztućce drewniane. Co ważne, drewniane sztućce mają certyfikat FSC, a to oznacza, że drewno użyte do ich produkcji pochodzi z lasów gospodarowanych w sposób zrównoważony oraz odpowiedzialny.

– W Lidl Polska dbamy o środowisko naturalne i redukujemy ilość plastiku. W 2018 przyjęliśmy zobowiązanie o redukcji opakowań plastikowych marek Lidla o 20% do 2025 r., niedawno w ofercie sieci pojawiły się warzywa i owoce w opakowaniach biodegradowalnych i kompostowalnych przemysłowo. Kolejnym krokiem jest zaproponowanie biodegradowalnych naczyń jednorazowych. Nasze talerze i tacki są wyprodukowane w 100% z celulozy naturalnej, kubki i słomki nie zawierają plastiku zaś sztućce są drewniane i certyfikowane FSC – zachęca Aleksandra Robaszkiewicz, Communication Manager Lidl Polska

PS

Lidl Polska kontynuuje rewolucję w temacie opakowań. W ofercie sieci pojawią się warzywa i owoce w opakowaniach biodegradowalnych i kompostowalnych przemysłowo. Klienci będą mogli zakupić m.in. BIO ziemniaki, BIO cebulę lub BIO marchew w pełni nadających się do recyklingu opakowaniach.

PS2

Polska firma Biotrem, produkująca biodegradowalne naczynia z otrąb pszennych, zrobiła furorę na największych kanadyjskich targach Green Living Show, poświęconych prostym rozwiązaniom do prowadzenia zdrowego i zrównoważonego stylu życia. Niedawno naczynia Biotrem zostały wprowadzone również do restauracji IKEA w CH Blue City w Warszawie.

PS3

Naukowcy z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej opracowali innowacyjny materiał polimerowy, z którego wykonali sztućce. Testy wykazały, że są one tak samo trwałe jak ich plastikowe zamienniki, a przy tym w pełni biodegradowalne.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij