Better Living: IKEA stworzyła aplikację, która skłania do troski o środowisko

Better Living: IKEA stworzyła aplikację, która skłania do troski o środowisko

IKEA postanowiła stworzyć własną aplikację, za pomocą której podpowiada swoim klientom, jakie nawyki mogą zmienić w swoim życiu, by lepiej dbać o środowisko.

IKEA cały czas aktywnie angażuje się w działania mające na celu walkę ze zmianami klimatu, czy też szerzej – propagujące dbanie o nasze środowisko. Tego przykładem jest aplikacja „Better Living”, w której marka przedstawia proste sposoby na prowadzenie zrównoważonego życia, z korzyścią dla nas i naszego środowiska.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aplikacja działa na zasadzie prostych porad, które mają na celu zmianę naszych codziennych nawyków – marka sugeruje np. byśmy pamiętali o wyłączaniu naszego monitora, wyciąganiu ładowarek z kontaktu, gdy ich nie używamy, czy skracania czasu naszego prysznica. Za każde wykonane „zadanie”, otrzymujemy dodatkowe punkty oraz różne bonusy.

Co więcej, aplikacja pozwala też wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami oraz obserwować ich postępy w działaniach na rzecz naszego środowiska.

Aplikacja Better Living jest do pobrania za darmo na telefony z systemami iOS oraz Android.

PS

Odnawialne źródła energii, nowe zrównoważone rozwiązania dla klientów, 60 proc. asortymentu IKEA wytworzonego z materiałów odnawialnych – to główne tematy nowego globalnego Raportu Zrównoważonego Rozwoju IKEA za rok finansowy 2018.

PS2

W ramach otwarcia nowego lokalu IKEA w Greenwich w Londynie, marka zaprosiła do współpracy kilku lokalnych artystów, którzy wykorzystując stare meble brandu, stworzyli niepowtarzalne domki dla ptaków.

PS3

IKEA zaprezentowała dwie repliki swoich zabawkowych łódek kąpielowych Smakryp, które zostaną wykorzystane do oczyszczania śmieci z londyńskich dróg wodnych w nadchodzących tygodniach.

PS4

IKEA we współpracy z brytyjskim projektantem Tomem Dixonem stworzyła serię produktów oraz narzędzi, które zachęcą mieszkańców dużych miast do lokalnej uprawy warzyw i owoców. Kolekcja pojawi się w sklepach marki na całym świecie w 2021 roku.

PS5

Spot „What if?” prezentuje stanowisko IKEA – marki, która cały czas chce być jeszcze lepsza, przyjaźniejsza dla swoich klientów i dla środowiska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij