Emma – narzędzie AI, które pokazuje, jak hejt wpływa na mózg nastolatka

Emma – narzędzie AI, które pokazuje, jak hejt wpływa na mózg nastolatka

Organizacja STOMP Out Bullying, walcząca z wszechobecnym hejtem i znęcaniem się wśród nastolatków, stworzyła internetowe narzędzie z wykorzystaniem AI, które pokazuje, jak wszelkie negatywne słowa czy przykre czyny wpływają na mózg nastolatka.

Do stworzenia „Emmy” Organizacja STOMP Out Bullying nawiązała współpracę z doktorem Jeffem Gardere, ekspertem w dziedzinie zdrowia psychicznego oraz profesorem medycyny behawioralnej w Kolegium Medycyny Osteopatycznej Touro w Nowym Jorku. Opracowane przez nich narzędzie edukacyjne przetwarza tysiące postów w mediach społecznościowych, które są przejawem hejtu i za pomocą AI pokazuje, jak przykre słowa wpływają na zdrowie psychiczne nastolatka.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Narzędzie „Emma” ma być wykorzystywane głównie przez nauczycieli oraz rodziców, których celem będzie zademonstrowanie młodym osobom, jak szkodliwy może być hejt, nawet ten nieumyślny.

PS

„Sexy tyłek”, „Fajny biust”, „Gorąca laska” – niektórzy myślą, że są to komplementy, które chcą słyszeć kobiety. Kampania „To nie komplement!” ma na celu pokazanie, że takie „pseudokomplementy” nie mają nic wspólnego z prawdziwymi pochwałami.

PS2

We wrześniu 2018 roku wystartowała nowa kampania społeczna Love Over Hate! Jej celem jest zachęcenie Polaków do walki z hejtem poprzez okazywanie sobie pozytywnych emocji, wzajemnego zrozumienia i akceptacji. Ambasadorką akcji została Kasia Warnke.

PS3

Portale Facebook i Instagram postanowiły stawić czoła wszechobecnemu hejtowi, w związku z czym wprowadzony został zakaz pochwały, wsparcia i reprezentacji białego nacjonalizmu i separatyzmu na obu platformach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij