W Turcji pojawił się automat, który oferuje karmę dla psów w zamian za plastikowe butelki

W Turcji pojawił się automat, który oferuje karmę dla psów w zamian za plastikowe butelki

Turecka firma Pugedon stworzyła urządzenie, które jednocześnie dba o nasze środowisko i pomaga bezpańskim psom – automat, który za wrzucenie plastikowej butelki, wysypie czworonogom karmę.

W samym Stambule średnio rocznie jest ponad 150 tys. bezpańskich psów, które często umierają przez brak pożywienia i dostępu do wody. Z tym palącym problemem postanowiła coś zrobić turecka firma Pugedon, która wpadła na pomysł stworzenia automatu oferującego psom karmę. Ale jednocześnie chciała zaangażować mieszkańców miasta do akcji. Jak?

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Bowiem owe urządzenie „wydaje” karmę dla psów, tylko wtedy gdy jakaś osoba wrzuci do niego plastikową butelkę. Ta następnie zostanie poddana recyklingowi, a bezpański czworonóg otrzyma karmę. Co więcej, mieszkańcy mogą również podarować psom wodę, bo w automacie zamontowano na nią specjalny otwór. Proste!

Jak zapewniają twórcy firmy Pugedon, pieniądze otrzymane za recykling plastikowych butelek w 100% pokrywają karmę oraz wodę dla psów.

PS

W budynku Urzędu Miasta Krakowa pojawił się specjalny automat do skupowania plastikowych butelek, za które urządzenie wydaje 10 lub 20 groszy.

PS2

Brytyjska sieć supermarketów Iceland umieściła w swoich sklepach specjalne automaty do recyklingu plastiku – każdy klient, który wrzuci tam dowolną ilość plastikowych butelek lub opakowań, otrzyma voucher na zakupy.

PS3

Władze indonezyjskiego miasta Surabaja i tureckiego Stambułu znalazły sposób na zaangażowanie mieszkańców w recykling – plastikowe butelki, kubki czy aluminiowe puszki po napojach można wymienić na darmowe bilety na komunikację miejską.

PS4

Podczas swojej trasy koncertowej promującej płytę „Helsinki”, polska piosenkarka zebrała ponad 2 tony karmy dla bezpańskich psów ze schronisk.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij