Nike stworzył narzędzie, które pomoże w dobraniu odpowiedniego rozmiaru obuwia

Nike stworzył narzędzie, które pomoże w dobraniu odpowiedniego rozmiaru obuwia

Marka Nike stworzyła narzędzie Nike Fit, które za pomocą technologii AR zmierzy nasze stopy i pomoże dobrać idealny rozmiar obuwia.

Z pewnością nie raz spotkaliśmy się z problemem doboru odpowiedniego rozmiaru obuwia. Najczęściej zdarza się to, gdy decydujemy się zakupić dany produkt przez internet. Teraz firma Nike stworzyła narzędzie, które za pomocą rozszerzonej rzeczywistości zmierzy nasze stopy i jednocześnie pomoże wybrać idealny rozmiar butów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak dokładnie działa Nike Fit? Na podstawie licznych danych naukowych i algorytmów wyznaczono 13 ważnych punktów, które podczas skanowania stóp w aplikacji, zbadają ich dokładną budowę. Na tej podstawie narzędzie wskaże nam, który rozmiar butów będzie dla nas odpowiedni – sprawdzi się to świetnie, gdy planujemy dokonać zakupu obuwia przez stronę internetową marki.

Co więcej, skan naszych stóp zostanie zapisany w aplikacji i w momencie, gdy będziemy chcieli kupić buty w stacjonarnym butiku Nike’a, pracownicy sklepu zeskanują nasz kod QR i przyniosą odpowiedni rozmiar obuwia. Opcja ta będzie przydatna wtedy, gdy planujemy dokonać zakupu butów np. dla innej osoby.

Funkcja Nike Fit pojawi się w oficjalnej aplikacji marki już latem br. Początkowo z narzędzia będą mogli skorzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, lecz w planach jest też wprowadzenie funkcji w Europie.

PS

W październiku 2018 roku Eobuwie.pl zaprezentowało nową usługę, dobierającą klientom buty w oparciu o indywidualne skany 3D stóp. Podczas warszawskiej premiery systemu esize.me usługę mogły jako pierwsze przetestować gwiazdy, przedstawiciele świata mody i branży retail.

PS2

Nike zaprezentował nowy model obuwia Adapt BB z systemem samowiązania i możliwością sterowania za pomocą iPhone’a.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij