Włoskie miasto Capri zakazało używania plastikowych jednorazówek na plaży

Włoskie miasto Capri zakazało używania plastikowych jednorazówek na plaży

Turyści bądź mieszkańcy miasta, którzy zostaną przyłapani na korzystaniu z plastikowych talerzy, sztućców, słomek itp. będą ukarani grzywną w wysokości nawet do 500 euro.

Władze włoskiego miasta Capri postanowiły rozprawić się z wszechobecnymi plastikowymi odpadami, które zalegają na tamtejszych plażach i nie tylko je szpecą, ale są też szkodliwe dla naszego środowiska. Burmistrz miasta Giovanni de Martino postanowił więc od wprowadzić zakaz używania plastikowych jednorazówek na plażach, a osoby, które nie będą stosowały się do nowego rozporządzenia zostaną ukarane grzywną w wysokości nawet do 500 euro.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowy, wprowadzony 1 maja zakaz tyczy się głównie turystów, którzy w okresie wakacyjnym oblegają caprijskie plaże i często zostawiają po sobie masę plastikowych śmieci. Co więcej, nowe rozporządzenie dotknie również okolicznych sprzedawców, bowiem otrzymali oni 90 dni na całkowite wycofanie plastikowych jednorazówek ze swoich sklepów.

W zeszłym roku podobny zakaz wprowadziły władze wyspy Trentini – tam jednak grzywna wynosi 50 euro.

PS

Władze miasta Wałbrzych postanowiły walczyć z plastikiem – już od 1 maja br. obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto.

PS2

Parlament Europejski poparł wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży jednorazowych sztućców, patyczków do uszu, słomek i mieszadełek z plastiku. Każda osoba, która nie zastosuje się do nowych zasad i będzie dalej zanieczyszczała środowisko, będzie musiała zapłacić wysoką karę.

PS3

W budynku Urzędu Miasta Krakowa w kwietniu pojawił się specjalny automat do skupowania plastikowych butelek, za które urządzenie wydaje 10 lub 20 groszy.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij