Włoskie miasto Capri zakazało używania plastikowych jednorazówek na plaży

Włoskie miasto Capri zakazało używania plastikowych jednorazówek na plaży

Turyści bądź mieszkańcy miasta, którzy zostaną przyłapani na korzystaniu z plastikowych talerzy, sztućców, słomek itp. będą ukarani grzywną w wysokości nawet do 500 euro.

Władze włoskiego miasta Capri postanowiły rozprawić się z wszechobecnymi plastikowymi odpadami, które zalegają na tamtejszych plażach i nie tylko je szpecą, ale są też szkodliwe dla naszego środowiska. Burmistrz miasta Giovanni de Martino postanowił więc od wprowadzić zakaz używania plastikowych jednorazówek na plażach, a osoby, które nie będą stosowały się do nowego rozporządzenia zostaną ukarane grzywną w wysokości nawet do 500 euro.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowy, wprowadzony 1 maja zakaz tyczy się głównie turystów, którzy w okresie wakacyjnym oblegają caprijskie plaże i często zostawiają po sobie masę plastikowych śmieci. Co więcej, nowe rozporządzenie dotknie również okolicznych sprzedawców, bowiem otrzymali oni 90 dni na całkowite wycofanie plastikowych jednorazówek ze swoich sklepów.

W zeszłym roku podobny zakaz wprowadziły władze wyspy Trentini – tam jednak grzywna wynosi 50 euro.

PS

Władze miasta Wałbrzych postanowiły walczyć z plastikiem – już od 1 maja br. obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto.

PS2

Parlament Europejski poparł wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży jednorazowych sztućców, patyczków do uszu, słomek i mieszadełek z plastiku. Każda osoba, która nie zastosuje się do nowych zasad i będzie dalej zanieczyszczała środowisko, będzie musiała zapłacić wysoką karę.

PS3

W budynku Urzędu Miasta Krakowa w kwietniu pojawił się specjalny automat do skupowania plastikowych butelek, za które urządzenie wydaje 10 lub 20 groszy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij