Baby Blocker: Skyn stworzył wtyczkę, która blokuje zdjęcia dzieci na Facebooku

Baby Blocker: Skyn stworzył wtyczkę, która blokuje zdjęcia dzieci na Facebooku

Producent prezerwatyw Skyn stworzył darmową wtyczkę do przeglądarki Chrome, która blokuje widok zdjęć dzieci na Facebooku – zamiast tego pojawią się fotografie jedzenia lub luksusowych aut.

Z pewnością większość z nas ma wśród swoich znajomych takie osoby, które uwielbiają dzielić się zupełnie zwyczajnymi zdjęciami swoich dzieci. Pierwszy kroczek, pierwszy uśmiech, pierwszy spacer – lista potrafi być długa. Teraz producent prezerwatyw Skyn stworzył specjalne narzędzie, które pozwoli nam na ukrycie takowych zdjęć bez konieczności usuwania irytujących rodziców z listy znajomych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Darmowa wtyczka na przeglądarkę Chrome „Baby Blocker” automatycznie wykrywa zdjęcie dziecka na podstawie tagów stworzonych przez algorytmy Facebooka. Następnie na wizerunki małych dzieci nakłada  fotografie związane z tematyką, która może zainteresować danego użytkownika.

Skyn za pomocą swojej wtyczki chce również zwrócić uwagę rodziców na to, że niekiedy nieprzemyślane publikowanie zdjęć swoich pociech może nieść za sobą wiele zagrożeń.

Wtyczkę można pobrać na tej stronie. 

PS

Według danych NASK, aż jedna czwarta nastolatków (23,1%) przyznaje, że zdarzyło im się spotkać z osobą dorosłą poznaną w internecie, ale z roku na rok rośnie liczba ujawnianych przypadków uwodzenia dzieci online. Kampania „Uważni Rodzice”, realizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom siłę w partnerstwie z Fundacją Orange, zwraca uwagę na kluczową rolę rodzicielskiej uważności w ochronie dzieci przed zagrożeniami online.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij