Młode warszawianki i młodzi warszawiacy idą na pierwsze wybory do Parlamentu Europejskiego

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Młode warszawianki i młodzi warszawiacy idą na pierwsze wybory do Parlamentu Europejskiego

Już 26 maja 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Aby zachęcić młodych ludzi do wzięcia w nich udziału, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy stworzył kampanię „Moje pierwsze wybory”.

Jak pokazuje sondaż exit poll zrealizowany przez IPSOS po wyborach parlamentarnych w 2015 roku, do urn poszła rekordowa liczba Polaków. Frekwencja w minionych wyborach wyniosła 51% i nie była tak wysoka od wyborów samorządowych w 1989 roku. Mimo to wśród głosujących było najmniej osób przed 30. rokiem życia. Z tej grupy wiekowej zagłosowało jedynie 34,8% upoważnionych wyborców.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aby zachęcić młode pokolenie do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja, Warszawa stworzyła kampanię „Moje pierwsze wybory”.

Na platformie internetowej mojepierwszewybory.pl, młodzi ludzie mogą wziąć udział w grze edukacyjnej, a także dowiedzieć się, jak oddać prawidłowy głos w wyborach. Przygotowano również broszurę informacyjną dystrybuowaną w liceach i na uczelniach. Działania są także prowadzone w mediach społecznościowych.

− Inicjatywa to okazja do uświadomienia młodemu pokoleniu, że może mieć wpływ na swoją przyszłość. Kampania jest dostosowana do stylu komunikacji millenialsów i współtworzona przez nich samych. Chcieliśmy ich zachęcić do głosowania przez wykorzystanie grywalizacji i efemerycznej komunikacji w mediach społecznościowych. Wierzymy, że to pozwoli dotrzeć do nich i skłoni do refleksji − podkreśla Marcin Żukowski, współtwórca Nieagencji.

Za kompleksową realizację kampanii (m.in. kreacja, obsługa mediów) odpowiada Nieagencja.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij