Zegarek wspierający ratowanie żółwi morskich. Certina stworzyła jubileuszowy model dla nurków

Zegarek wspierający ratowanie żółwi morskich. Certina stworzyła jubileuszowy model dla nurków

Znakiem rozpoznawczym Certiny od zawsze był żółw, który symbolizuje jakość, wytrzymałość i trwałość. Jednak tym razem marka postanowiła stworzyć produkt, który jeszcze bardziej podkreśli związek z tymi pięknymi i jednocześnie zagrożonymi przez człowieka zwierzętami.

Na rynku właśnie pojawił się zegarek DS Action Diver Sea Turtle Conservancy. Model powstał, aby uczcić podwójny jubileusz – 60. rocznicę od premiery słynnego systemu DS Concept i 60. urodziny organizacji Sea Turtle Conservancy, której celem jest ochrona żółwi morskich.

Certina to firma, którą zawsze wyróżniało sportowe zacięcie – dowodem tego jest chociażby fakt, że szwajcarska marka w 1959 roku zaprezentowała swój pierwszy zegarek z systemem DS Concept. Pierwszy automatyczny model Certina DS był wyjątkowo odporny na wstrząsy i wodoszczelny do 20 barów (200 metrów) – bez wątpienia wyznaczył nowe standardy dla całego pokolenia zegarków, co potwierdzają kolejne przełomowe czasomierze, czyli DS-2 Super PH 500 M czy DS-3 1000 M.

Do dziś marka kontynuuje swoje dokonania w produkcji zegarków dla sportowców i po 60 latach od premiery systemu DS Concept wypuszcza na rynek nowy zegarek, który bez trudu spełnia wymogi normy ISO 6425 określającej parametry czasomierzy dla nurków (jego wodoszczelność została przetestowana przy trzygodzinnym zanurzeniu). Tym razem jednak powstał model wyjątkowy, bo wspierający Sea Turtle Conservancy - organizację z Florydy, założoną także równo 60 lat temu, której celem jest zapewnienie przetrwania żółwi morskich poprzez badania, edukację, szkolenia, rzecznictwo i ochronę naturalnych siedlisk.

Marka Certina współpracuje z tą proekologiczną organizacją od 2017 roku i od tamtego czasu popiera jej projekt śledzenia migracji żółwi morskich. Regularnie wspiera szeroko zakrojone działania grupy w zakresie ochrony, rozwoju świadomości, badań i edukacji na Karaibach, a także poza nimi. Zegarek z edycji specjalnej odzwierciedla wznowienie zaangażowania na rzecz partnerstwa.

Szlachetny cel powstania nowego modelu DS Action Diver Sea Turtle Conservancy widać od razu po otwarciu kasetki w kształcie skorupy żółwia, w której oprócz zegarka znajduje się odpowiednio dopasowany brelok i elegancki jubileuszowy znaczek. Nowy model wyróżnia niebieska wskazówka sekundowa nawiązująca do barw organizacji. Dodatkowo o powiązaniu z Sea Turtle Conservancy przypomina umieszczone na deklu logo organizacji w postaci symbolu żółwia morskiego.

Zegarek DS Action Diver STC nie tylko wizualnie nawiązuje do tego morskiego stworzenia, ale także pod tym bardziej symbolicznym względem. Jubileuszowy model wyróżnia się bowiem niebywałą wytrzymałością, dlatego zegarek sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach. Dzięki jednokierunkowej, obrotowej lunecie, grubej powłoce Super-LumiNova®, zakręcanej koronce, zakręcanemu deklowi i wodoszczelności na głębokości do 300 metrów, model ten spełnia wymogi prawdziwego "divera".

Pod wodą (jak i na lądzie) niezwykle dobrze sprawdza się czarny, gumowy pasek z zapięciem zatrzaskowym, dwoma przyciskami i przedłużeniem nurkowym umożliwiającym zapięcie zegarka na piance nurka czy żeglarza bez konieczności dokonywania dodatkowych regulacji. Co więcej, model ma bardzo wyraźne bryły indeksów i wskazówek, które zostały pokryte substancją Super-LumiNova®, dzięki czemu na mocno kontrastującej, czarnej tarczy zapewniają doskonałą czytelność na głębokościach ograniczających dopływ światła.

Nie tylko wytrzymały, ale tak samo jak żółwie, długowieczny - czasomierz jest zasilany przez automatyczny mechanizm Powermatic 80 z rezerwą chodu do 80 godzin, zamontowany w kopercie o średnicy 43 mm ze stali szlachetnej 316L. Tarczę zabezpiecza super-odporne, szafirowe szkiełko.

Część dochodu ze sprzedaży każdego zegarka zostanie przekazana bezpośrednio organizacji Sea Turtle Conservancy.

Więcej informacji o tym specjalnym modelu zegarka można przeczytać na stronie www.certina.com/pl.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Certina.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij