Wolontariusze Provident Polska posprzątali starorzecze Wisły

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wolontariusze Provident Polska posprzątali starorzecze Wisły

Wolontariusze Providenta, wspólnie z Fundacją „Ja Wisła”, uporządkowali teren Zakola Wawerskiego, który jest miejscem gniazdowania największej liczby ptaków w Warszawie. Sprzątanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Miesiąc wolontariatu” prowadzonej w maju w całej grupie IPF.

Blisko 50 pracowników firmy Provident Polska zaangażowało się w porządkowanie objętego ochroną Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Zakole Wawerskie. 22 maja, razem z wolontariuszami z Fundacji „Ja Wisła”, sprzątali wyschnięte starorzecze Wisły z XV wieku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– W akcji sprzątania Zakola Wawerskiego wzięli udział członkowie zarządu Providenta, menadżerowie i pracownicy. Porządkując te tereny mieliśmy świadomość, że przebywamy w miejscu wyjątkowym pod względem historycznym, przyrodniczym i widokowym. To dodatkowo motywowało nas do pracy – mówi Małgorzata Domaszewicz, Kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska. – Mamy nadzieję, że dzięki wysiłkowi wolontariuszy Providenta i „Fundacji Ja Wisła” mało znane dotąd warszawiakom starorzecze Wisły stanie się celem ich wycieczek i obserwacji wielu gatunków ptaków – dodaje Małgorzata Domaszewicz.

Wolontariat w DNA

Sprzątanie Zakola Wawerskiego Provident zorganizował w ramach akcji „Miesiąc wolontariatu”, w której biorą udział firmy z grupy IPF, do której należy Provident Polska. Wolontariusze z Wielkiej Brytanii, Czech, Węgier, Rumunii, Meksyku i Polski prowadzą w maju działania związane z ekologią i wspieraniem lokalnych społeczności – sadzą drzewa, organizują pomoc potrzebującym, odwiedzają dzieci w szpitalach.

– W maju między członkami grupy IPF panuje szlachetna rywalizacja o to, który rynek wypracuje najwięcej godzin na rzecz społeczeństwa. To szczególnie pracowity miesiąc dla Provident Polska, ale chcę podkreślić, że nasze akcje społeczne trwają cały rok. Stale rozwijamy realizowany w naszej firmie od 2006 roku program wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam, w ramach którego podejmowane są działania na rzecz lokalnych społeczności. Wolontariusze Providenta odwiedzają także szpitalne oddziały dziecięce i prowadzą warsztaty bajkoterapii dla najmłodszych pacjentów. Od lat prowadzimy akcje edukacyjne zwiększające świadomość ekonomiczną Polaków. Zespół Providenta wyróżnia gotowość, z jaką angażuje się w działalność społeczną. Blisko 1/3 pracowników firmy (kilkaset osób) to wolontariusze. Dla niejednego z nich wolontariat miał być jednorazowym przedsięwzięciem, a stał się pasją na całe życie – mówi Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij