Na tegorocznym festiwalu Glastonbury pojawi się scena zrobiona z plastikowych butelek

Na tegorocznym festiwalu Glastonbury pojawi się scena zrobiona z plastikowych butelek

W ramach akcji organizacji Keep Britain Tidy na brytyjskich plażach i parkach odbyło się wielkie sprzątanie śmieci – te plastikowe odpady zostaną następnie wykorzystane do stworzenia sceny, która pojawi się na tegorocznym festiwalu Glastonbury.

Organizatorzy słynnego brytyjskiego festiwalu Glastonbury w tym roku kładą duży nacisk na ekologię. W marcu br. ogłoszono, że podczas tegorocznej edycji imprezy zakazane będzie używanie plastikowych butelek. Teraz twórcy wydarzenia postanowili pójść o krok dalej, tworząc specjalną scenę, wykonaną w stu procentach z plastikowych odpadów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Inicjatywa zatytułowana #RoadToGlasto2019 powstała w ramach współpracy z firmą Orca Sound Project oraz organizacjami Ocean Recovery Project i Keep Britain Tidy – ta ostatnia zorganizowała wielką akcję sprzątania brytyjskich plaż i parków w dniach 11-22 maja br. Celem bowiem było zebranie 10 ton butelek, dzięki którym możliwe będzie zbudowanie plastikowej sceny.

Tegoroczny Glastonbury Festival odbędzie się w dniach 26-30 czerwca. Plastikowa scena pojawi się w strefie Shangri-La, na której odbywać się będą sety didżejskie.

PS

Marka Budweiser była globalnym sponsorem zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. W związku z tym, brand postanowił zrobić porządek z plastikowymi kubkami, z których kibice pili piwo i wykorzystał je do stworzenia plastikowego boiska.

PS2

Włoskie miasto Capri zakazało używania plastikowych jednorazówek na plaży. Turyści bądź mieszkańcy miasta, którzy nie będą przestrzegać nowego przepisu, zostaną ukarani grzywną w wysokości nawet do 500 euro.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij